Áčko nepřidalo výhru ani těsně před play-off

Stejně jako na konci března v České Třebové i v zápase s Poličkou první dubnovou neděli šli Kelti brzy do vedení. I poté si tvořili další slibné příležitosti, ale jako by pozapomněli recept na skvěle chytajícího brankáře Nováka. Zato Polička se po pomalejším začátku probrala, využila chyb Keltů a ve třetí třetině otočila zápas na svou stranu a vyhrála těsně 2:1.

V posledním zápase základní části pak přivítal A-tým první lídra tabulky z Blatné a bylo tedy jasné, že se o body budou muset poprat do posledních sil. Už úvodní třetina byla doslova bláznivá, góly padaly na obou stranách a výsledkem bylo skóre 2:2. Ve druhé části odskočili Kelti do dvoubrankového vedení zásluhou juniorů Denise Krbce s Lukášem Horelem a vypadalo to, že se duel stáčí (pro Berounské) správným směrem.

Blatná ovšem ve třetí části prokázala svoji sílu, když srovnala na 4:4, a se muselo tak prodlužovat. V prodloužení byly šance na obou stranách a hra byla „nahoru dolu“. Šťastnější byli ale nakonec hosté, kteří výhrou 5:4 potvrdili svoji tabulkovou pozici.

A-tým nyní čeká předkolo, v němž se s největší pravděpodobností utká s mladoboleslavskými Tygry, tedy asi nejčastějším soupeřem z posledních sezón. V roce 2019 ukončila Mladá Boleslav cestu berounského týmu vyřazovací fází 2. ligy ve čtvrtfinále, v ročníku 2021/2022 zase v semifinálové sérii, kterou ovládla 3:2 na zápasy.

Zkušenost mají týmy ale i z Českého poháru, kdy v jeho 2. kole v sezoně 2022/2023 Tygři neuvěřitelně obrátili duel před zraky berounských fanoušků třemi brankami v poslední minutě. Ten pak dokončili v nájezdech, kdy díky trefě Maliny brali postup. Stoprocentní jistotu, kdo bude soupeřem Keltů v boji o play-off, však přinesou až poslední zápasy už tento víkend. Ve hře je totiž ještě českobudějovický Pedagog.

Fotbalový míč
Berounská pouť pohárem končí, v Poříčanech schytal Český lev 23 branek

Duben ve znamení smutku pro juniorku

Juniorka začala duben zápasem s Plzní před domácími fanoušky, kteří byli jistě překvapeni první třetinou, kterou plně ovládli hosté. Gól z toho však dokázali vytěžit jen jeden, a tak Kelti zůstali ve hře. Postupně se probrali a ve třetí třetině dokázali srovnat, avšak po hrubé individuální chybě Plzeň opět odskočila do vedení a z Berouna odjela se třemi body.

Další, celkově už pátý zápas s výsledek 1:2 (respektive 2:1) přinesl přímý souboj o první místo tabulky s Heřmanovým Městcem. Kelti měli lepší vstup do utkání a zaslouženě se dostali do vedení. Ježci se ovšem nevzdali a nepříjemnou hrou si vynutili vyrovnání a následně dokázali odskočit i do vedení, které se juniorům nepodařilo dohnat.

Dorostenci nabídli fanouškům gólové hody

Dorostenci přivítali první dubnovou neděli Suchdol nad Lužnicí a do zápasu vlétli se vší vervou. Jenom během první třetiny dokázali Kelti nasázet šest branek, přičemž se činil hlavně David Černý, který zapsal hned šest kanadských bodů. Berounští navíc v tomto tempu nepolevovali a soupeře doslova drtili. Celkem byly k vidění čtyři hattricky a dvě trefy při vlastním oslabení. Suchdolští dokázali kontrovat pouze dvakrát a v konečném součtu tak domu odcestovali s výpraskem 2:17.

Následně Kelty čekali dva nepříjemní soupeři. Prvním byl tým Blatné, který se prezentuje tvrdým hokejbalem. První třetina byla hodně seznamovací a branku nenabídla, avšak ve druhé části se Kelti uvolnili, opadla z nich nervozita a síť v brance rozvlnili hned třikrát. Blatná ve třetí části sice ještě skóre zvládla korigovat, ale Berounští si tři v poklidu ohlídali.

Co se druhého duelu týče, v něm Kelty čekal českobudějovický Pedagog, který si při své druhé sezoně v dorostenecké extralize vede nad očekávání – Berounští s ním tak sehráli souboj o třetí místo v tabulce. Motivací navíc byla i porážka z podzimu, kdy Českobudějovičtí vyhráli v nájezdech. Z pohledu Keltů měl však duel překvapivě jednoznačný průběh. Dorostenci do něj vstoupili parádně a již po patnácti minutách vedli 3:0. Skóre navíc pravidelně navyšovali, a umístění tak obhájili jasnou výhrou 9:1.

Matěj Taufer