Přesto se všichni účastníci těšili na závody, které již neměly žádná hygienická omezení. Tento šampionát byl vypsán pro kategorie dorostu a starších a závodilo se na 6 km. Z veslařů Lokomotivy Beroun se na start postavili čtyři dorostenci, pět dorostenek a jedna juniorka. "Všichni dokázali, že v přípravné zimní sezóně nezaháleli. Nejlepší z dorostenců byl Matěj Smejkal, který dojel do cíle o pouhých 0,8 za třetím místem a tedy na čtvrtém místě," pochlubila se trenérka Růžena Sehnoutková.

Na 22. místě dojel ročníkově mladší Přemysl Prášek, čtyřicátý dojel do cíle Jan Landa a Jaroslav Čech skončil na 51. místě. Celkem do cíle dorazilo 62 dorostenců.

V kategorii dorostenek dojela na krásném 7. místě Anna Pavlásková a devátá Markéta Forejtová. Alexandra Laubová dojela jako 28 a ročníkově mladší Žofie Radechovská na 31. místě. Marie Trnková – také ročníkově mladší – dojela jako 42 z celkem 45 dorostenek.

Největší radost měla Adéla Bartáková v kategorii juniorek. Vybojovala bronzovou medaili a stříbro jí uniklo o pouhých 1,1 vteřiny. "Všechny medailistky, mezi juniorkami byly starší, což vyzdvihuje tento výkon ještě jako cennější. Ale já i další trenéři musíme pochválit úplně všechny naše závodníky. Podmínky nebyly snadné a předvedené výkony výborné. Všichni bojovali a dali do dlouhého a těžkého závodu celé závodní srdce. A to je ta nejlepší vizitka sportovce," dodala Růžena Sehnoutková.

close Adéla Bartáková z Lokomotivy Beroun (vpravo) skončila třetí. info Zdroj: Růžena Sehnoutková zoom_in Adéla Bartáková z Lokomotivy Beroun (vpravo) skončila třetí.