Běželo se jak v zahraničí, tak i v celé republice, kde se akce konala na 40 místech včetně Komárova. „V rámci Sokola v pohybu tradičně volíme běh a celkově jsme tu měli kolem 80 závodníků z řad dospělých a dětí, což bylo více než loni. Jsme tedy velmi spokojení,“ uvedla hlavní organizátorka Olga Kleknerová.

Po doběhnutí dětských kategorií došlo na sázení národního stromu, kterému asistoval starosta komárovského Sokola Bohuslav Ernest. „Lípu jsme zasadili k oslavám 28. října, kdy Sokol mimo jiné navázal i na tradici sázení lípy po republice. Ty se vysazovaly už v roce 1918, kdy byla založena republika, poté v roce 1968 a 2018 k výročí 50 a 100 let republiky. Vždy jsme u toho jako organizace byli. Dnes jsme se připojili k asi deseti dalším místům v republice, kdy se sázení stromu koná jednak k oslavám dnešního památného dne a jednak i k příležitosti jakéhosi oživení naší činnosti, kterou covid do velké míry utlumil,“ řekl starosta.

Za městys Komárov byl přítomen i místostarosta Radim Šíma, který při sázení přiložil ruku k dílu. „Za městys mohu říct, že se snažíme naše Sokoly, kteří mají u nás jednu z největších základen v republice, podpořit a jsme jim velmi nakloněni. Organizaci vnímáme jako partnera při pořádání různých akcí a dnes tu jsme jako parter zase my, kdy jsme společně lípu zasadili,“ uvedl Šíma.

Výsledky:

Kategorie chlapci do 10 let:
1. místo: Rostislav Andrt
2. místo: Filip Sutr
3. místo: Jakub Prokop

10 – 14 let:
1. místo: Václav Síkora
2. místo: Vít Plecitý
3. místo: Vilém Plecitý

Děvčata do 10 let:
1. místo: Kateřina Síkorová
2. místo: Nikola Prokopová
3. místo: Lucie Perglerová

10 – 14 let:
1. místo: Ela Vydrová
2. místo: Emma Andrtová
3. místo: Anna Škardová

Dospělí

Muži
1. místo: Daniel Kraus
2. místo: Jiří Rosol
3. místo: Lukáš Pergler

Ženy
1. místo: Ivana Rosolová
2. místo: Petra Stíbalová
3. místo: Daniela Gregorová