Letos by se měl jet 41. ročník této populární motoristické soutěže. Vše je však na vážkách, přesto, že město Příbram schválilo finanční podporu letošního 41. ročníku Rally Příbram. Na účely konání tradičního automobilového závodu, který by se měl podle stanoveného plánu uskutečnit v červenci, uvolní ze svého rozpočtu částku dvou set tisíc korun. Organizátoři tento krok přivítali, ještě ale nemají zcela vyhráno. „Rozpočet pořád nemáme naplněný,“ přiznává necelé tři měsíce před startem Petr Šefr.

Zastupitelé o finanční podpoře závodu rozhodli na svém posledním zasedání, které se konalo před týdnem. „Finanční podpora Rally Příbram je každoročně ožehavým tématem. Ačkoli se Komise pro mládež, tělovýchovu a sport staví k podpoře negativně, převládá v zastupitelstvu názor podporovat závod, jenž k městu neodmyslitelně patří. Při jednání jsem navrhl v letošním roce závod podpořit částkou dvou set tisíc korun, což zastupitelé odsouhlasili,“ uvedl v tiskové zprávě starosta Jan Konvalinka.

„Je to super! Jde o nejvyšší podporu, kterou jsme od vedení města Příbram dostali, takže jsme maximálně spokojeni. Chtěl bych poděkovat panu starostovi, paní místostarostce, panu Švendovi, panu Královi a všem dalším zastupitelům, kteří nás podpořili,“ prohlásil šéf organizačního výboru Petr Šefr.

Jeho tým však stále nemá zdaleka vyhráno. I nadále ho čeká ještě hodně práce, aby zajistil všechny nutné finance. „Rozpočet pořád nemáme naplněný. A tak bych i touto cestou rád oslovil případné zájemce o spolupráci. Pokud se nám nepodaří v celkem krátké době zajistit zbytek financí, budeme nuceni závod zrušit,“ řekl Deníku jasně Šefr. „V dnešní době poznamenané koronavirem je velmi složité najít partnery a sehnat finanční prostředky. O to více nás těší, jak se zachovali zástupci města,“ poznamenal.

Kvůli nedostatku financí se Rally Příbram neuskutečnila už v roce 2019. V loňském roce se opět vrátila na scénu, přestože její konání dlouho držela v nejistotě pandemie koronaviru.

Letošní 41. ročník tradičního podniku je naplánován na 23. a 24. července. Pokud se závod uskuteční, stejně jako minulý rok se nebude jednat o jeden z podniků republikového šampionátu, ale půjde o součást Rally Sprint Serie. „Naším cílem bylo vrátit se zpět do mistráku. Bohužel náš hlavní partner Bohemia Drive, se kterým jsme v loňském roce uzavřeli tříletou dohodu, začal mít určité problémy, takže z našeho společného plánu nakonec sešlo. Museli bychom sehnat minimálně o jeden milion více, což bylo nereálné, proto jsme to vzdali,“ vysvětlil Petr Šefr.