Délka letošní trasy spojující nejjižnější místo ČR s nejsevernějším je 770 km s 16 km převýšení. Na start se postaví 130 cyklistů z deseti států včetně závodníků z exotických destinací Filipín a Nového Zélandu (expati žijící v ČR). Trasa oproti loňsku mírně uhne na západ na Rokycansko. Voděodolnost cykloobuvi prověří skryté údolí na Rakovnicku. Na trase bude opět průjezd zbytky slavné ocelárny POLDI Kladno, hora Říp a také Kokořínsko. Odpočinkový sektor při průjezdu letištní plochy Hradčany umožní načerpat energii před zrádnou horou Ralsko.

Zmožené nohy po průjezdu Ještědského hřebene mohou bikepackeři následně osvěžit v říčce u Zdislaviny studánky nedaleko Lemberku. Dojezd je již po osvědčené trase přes nejsevernější místo ČR tzv. Nordkap. "Přejeme účastníkům počasí, které ukáže krásy Čech v záři babího léta," řekl Jan Švarcbach, bohužel právě v sobotu má vypuknolut až zimní počasí.

Každopádně na dojezdovou party 2. října od 19:00 v pivovaru Kocour Varnsdorf a na setkání s finišery jsou zváni všichni milovníci cyklistiky a dobrodružství.

3. ročník závodu Bohemia Divide se pojede od soboty, cyklisté opět projedou celou Českou republiku z jihu na sever.Zdroj: Jan Švarcbach