Ladies European Tour se tentokrát přesunula na slunnou Floridu, kde pokračovala podnikem Aramco Team Series ve West Palm Beach. Bojovalo se tady o 1 milion dolarů!

A jak už bylo napsáno, Češky sil vedly parádně. Klára Davidson Spilková skončila na hřišti Trump International těsně druhá jen o ránu za vítěznou Španělkou Carlotou Cigandou. Pro dlouhodobě nejlepší Češku to bylo čtvrté top 10 umístění roku a v celkovém žebříčku seriálu se posunula z devátého už na čtvrté místo!

Své první Top 10 na okruhu vybojovala Sára Kousková, která se dělila o 10. místo. Třetí Češka v cutu, Tereza Melecká, skončila na děleném 55. místě s +13, a přidala třetí místo v týmové soutěži s kapitánkou Lydií Ko, zatímco cutem (+10) neprošly Jana Melichová, ani Kristýna Napoleaová.

Davidson Spilková byla před finále na děleném druhém místě a v kole plném kolapsů světových hvězd udržela chladnou hlavu, která jí přinesla konečný výsledek -1 (69-72-74). Spolu s Cigandou (-2) byla jedinou hráčkou celkově pod parem hřiště.

„Psychicky to bylo náročné kolo na velmi obtížném hřišti. Nejlíp jsem hrála první den, kdy vše pěkně odsýpalo. Další dvě kola už byla jako na horské dráze. Zabojovala jsem na finálové devítce, kde jsem se cítila výborně. Ještě ubrat jednu nebo dvě rány bylo bylo hezké, ale jsem spokojena,“ řekla Davidson Spilková, která po letech strávených na LPGA konečně dobyla americké hřiště, a to coby staronová členka LET.

Sára Kousková, která v USA studovala, si z Floridy odváží za +4 (72-77-71) své první umístění v Top 10 jak na sérii Aramco, kde startovala poprvé, tak na Ladies European Tour. Nejenže i naposedmé ve své premiérové sezoně na LET prošla cutem, ale do elitní desítky se dostala také zásluhou tří eaglů v turnaji a nechala za sebou takové kalibry, jako o 21. místo se dělící loňskou evropskou jedničku Grant a Američanku Lexi Thompson.

Měsíc před startem Tipsport Ladies Czech Open v Royal Golf Clubu Beroun je tak český golf v mimořádné kondici a lze se jen těšit na to, co předvede na domácím turnaji, kde loni vyhrála Jana Melichová a o druhé místo se dělila Klára Davidson Spilková.