Volvo Car Scandinavian Mixed se svým formátem vymyká z celé sezony, protože jej hraje 78 nejlepších žen LET se stejným počtem mužů z DP World Tour. Už samotná účast kvarteta Klára Spilková, Jana Melichová, Sára Kousková a Tereza Melecká je tak známkou pokračujícího úspěchu českého golfu.

Ženy hrají pochopitelně z bližších odpališť než muži, ale jinak je pro ně na hřišti GC Ullna nedaleko Stockholmu vše stejné. A dokonce jdou hráčky i hráči ve společných flightech.

Čtvrtá v pořadí letošního evropského žebříčku Klára Spilková má pro první dvě kola, po nichž následuje cut, společnost domácího Marcuse Kinhulta a Němce Maxe Kieffera, loňského vítěze Czech Masters.

Patrik Vydra podepsal smlouvu na Spartě.
Na Letné slavili hned dva hráči z našeho regionu, i ostatní byli ale vidět

Tereza Melecká jde s dánským duem: Sörenem Kjeldsenem, čtyřnásobným vítězem European Tour, a Amalie Leth-Nissen. Sára Kousková hraje se Skotem Stephenem Gallacherem, rovněž čtyřnásobným vítězem evropské tour a také členem vítězného týmu v Ryder Cupu 2014, a s Francouzem Julienem Guerrierem, který před svou profesionální kariérou s dvěma vítězstvími na Challenge Tour vyhrál britský Amateur Championship 2006.

Jana Melichová, loňská vítězka Tipsport Czech Ladies Open, vyjde na hřiště v úvodním kole jako poslední, a to se Španělem Angelem Hidalgem, vítězem German Challenge 2021, a Japoncem Masahirem Kawamurou, který vyhrál Panasonic Open 2013 na Japan Golf Tour.

Největšími hvězdami smíšeného turnaje jsou dvě domácí hráčky, legenda Annika Sörenstam coby vítězka deseti turnajů kategorie major, a Linn Grant, loňská šampionka Ladies European Tour a obhájkyně titulu na Scandinavian Mixed. Zde se loni stala historicky první ženou, jež zvítězila nad muži z DP World Tour, a to o devět ran.

Klára Davidson SpilkováKlára Davidson SpilkováZdroj: Tristan Jones