V mládí hodně z našich čtenářů jezdilo na vodácké tábory, zažili jsme je právě na Berounce a třeba i na Lužnici a Vltavě. A když člověk získá k vodě vztah a už třeba pádlo do vody neuchopí, pak je tu možnost fandit českým vodákům při jejich závodech.

Navíc když jsou při nich úspěšní, tak se fandí o to lépe. Vodní slalom byl v podání českých závodníků vždy hodně úspěšný, ale od té doby, co jemu lesku hodně přidala Štěpánka Hilgertová, tak je sledovanost ještě větší. A je to již dlouho, vždyť na barcelonské olympiádě už přišlo zlato. Štěpánka je držák, ale přicházejí i další a získávají další a další světové medaile. Navíc vodní slalomáři jsou oblíbenými společníky, kteří dovedou zahrát třeba i dramatickou roli ve filmu, jako třeba Vavřinec Hradílek.

Takže olympijské závody v Riu budou z hlediska českého fanouška tohoto sportu hodně sledované.

Ale kam se jet vůbec podívat na tento sport přímo, když se nedostanete do Ria. Jeďte třeba do Prahy. Dříve hodně dobrodružná cesta do ZOO v Tróji znamenala třeba i jízdu po přívozu a než jste se dostali na prohlídku zvířátek, tak bylo hodně zábavné a dramatické sledovat vodní slalomáře na svém trojském kanálu. To byla a stále asi je nejbližší příležitost podívat se na tento sport přímo a zblízka.

Lidé z našeho regionu ale jezdí hodně třeba i do Krkonoš, kde se dali vidět vodní slalomáři pod jednou z nejstarších českých přehrad.

Nejen Krkonoše, ale především jižní Čechy jsou zaslíbeným rájem vodáků. Vltava, Lužnice, Otava, všechny řeky jsou hodně oblíbené. A navíc jsou tu také kanály pro vodní slalom.

Vyjmenujme dva. Jeden je přímo pod lipenskou přehradou, kam se budete moci jet podívat, pokud vyrazíte v době konání olympijských her právě k Lipnu, kde bude vystavěn letní olympijský park. Pokud tam vyrazíte, určitě přivítáme v srpnu vaše příspěvky a fotografie.

A pokud chcete vidět supermoderní areál pro vodní slalom, vydejte se kousek pod České Budějovice. Do Českého Vrbného se dostanete krásně po cyklostezce. Věřte, že není náročná a je docela po rovině. Pak narazíte na přístav na Vltavě, kde je i kanál na vodní slalom. Na něm si můžete tento sport i vyzkoušet.

Už víte, kam jet na dovolenou a vyzkoušet si i olympijský sport?