Nejlépe se s těžkou tratí a velkým vedrem popasoval loňský vítěz Joel Komen z Keni, který doběhl ve výborném čase 1:19,39 hod. Za traťovým rekordem zaostal o více než dvě minuty. Na druhém místě v celkovém pořadí doběhl keňský běžec Wesley Langat, který za vítězem zaostal o 24 vteřin. Za touto dvojicí vznikla téměř čtyřminutová propast. Na třetím místě v celkovém pořadí doběhl Maďar Tamás Tóth, který si připsal čas 1:23,49 hod. Čtvrtý doběhl Ashenafi Erkolo z Ethiopie a pátý doběhl Serbessa Mulugeta.

Ze závodníků z berounského okresu si nejlépe vedl Ervin Beshir, závodící za SK Zdice, který doběhl v celkovém pořadí na osmém místě s časem 1:33,37 min. Dále doběhl Jan Boček z Lokomotivy Beroun v čase 1:37, 56 hod. Ivan Raboch z MK Žebrák, který absolvoval závod po jednadvacáté, proběhl cílem v čase 1:38,21 hod.

Vítězem hlavní kategorie mužů se stal zmiňovaný Joel Komen z Keni. V kategorii nad 40 let byl nejlepší Ervin Beshir z SK Zdice. Kategorii nad 50 let vyhrál jednoznačně Miloš Smrčka z Říčan, který doběhl v čase 1:32,11 hod. a v celkovém pořadí obsadil šesté místo.
Mezi ženami dle očekávání vyhrála jednoznačně Petra Kamínková z Olomouce, která doběhla v čase 1:38,41 hod. a připsala si tak sedmý trium na Žebrácké pětadvacítce.

V Žebráku se také konal tradiční Lidový běh na 1,1 kilometru. Letos se přihlásilo obrovské množství účastníků. Lidového běhu se zúčastnilo 220 závodníků, mezi než se počítali mladí běžci, tatínkové s ratolestmi i maminky s kočárky.