Na závody se těší i početná a enkláva příznivců rallye závodů z Berounska, hlavně z Oseku a Praskoles. Ti oželeli Německo, kam vyjíždí každý rok, a tak se chystali na západ Čech. Jenže podle posledních zpráv závody nebudou divákům přístupné, takže se budou muset smířit s televizními přenosy.

Jasná odpověď, jestli se pojede, však zatím nepadla. Pořadatelé ale hlásí, že jsou připraveni Rallye Klatovy uspořádat za přísných hygienických podmínek. Vše teď záleží na vyjádření Ministerstva zdravotnictví a krajské hygienické stanice. „Všechny podklady jsme jim předali a věříme, že svá stanoviska vydají v nejbližších dnech,“ uvedl v tiskové zprávě předseda organizačního výboru Jan Petrů. „Vedli jsme mezi sebou dlouhé diskuse a probrali při nich snad všechna pro a proti. Nakonec jsme demokraticky odhlasovali, že přípravy na 4. Rallye Klatovy 2020 budou pokračovat,“ doplnil.

Šumavský závod už musel kvůli pandemii koronaviru oželet tradiční dubnový termín a byl přesunut na 6. - 8. listopadu. A toho už se pořadatelé nechtějí vzdát, i když museli udělat další ústupky. Tak především se po mnoha letech nepojede populární Klatovský okruh (Čínov) a servisní zóna se přesune z obydlené oblasti v Janovicích nad Úhlavou do méně frekventované lokality v těsné blízkosti Klatov.

„Nemáme také jinou možnost než vyloučit přístup diváků k rychlostním zkouškám a samozřejmě do servisní zóny,“ upřesnil Petrů s tím, že ho restriktivní opatření vůči fanouškům mrzí, ale současná situace nedovoluje jiný postup. „Vždycky jich na naše soutěže chodilo velké množství a velmi si jich vážíme. Věříme ale, že nás pochopí, nebudou komplikovat naši situaci a až nezbytná opatření odezní, opět k nám najdou cestu. Určitě je poté rádi přivítáme,“ dodal předseda organizačního výboru 4. ročníku Rallye Klatovy.

Tak snad závod opravdu v sobotu 7. listopadu odstartuje, cíl je plánován v neděli kolem 14. hodiny.