Cílem pořadatelů příbramské soutěže je závod co nejvíce zjednodušit a zároveň nabídnout divákům krásné úseky rychlostních zkoušek. Fuchs Oil Rally Příbram začne čtvrtečními a pátečními seznamovacími jízdami, kdy posádky absolvují tratě v rámci sepsání rozpisu.

Během pátečního dopoledne zároveň proběhne na letišti Dlouhá Lhota administrativní a technická přejímka, po níž se posádky přesunou na náměstí T.G.M. v Příbrami, kde první posádka sjede ze startovní rampy a zároveň vstříc prvním kilometrům první etapy v 16:00 hod. „Startovní pole by mělo absolvovat v pátek rychlostní zkoušky na Berounsku. Zatím vše nasvědčuje, že se pojede na známých tratích. První RZtou by měla být Ohrazenická (2x), dále Zaječovská (2x) a posádky by páteční část zakončily na Sádecké rychlostní zkoušce u Příbrami. První vůz v cíli úvodní etapy je očekáván kolem osmé hodiny večerní,“ řekl k úvodu XXIX. ročníku Fuchs Oil Rally Příbram ředitel soutěže Antonín Berger.

Sobotní, druhá etapa odstartuje z prostor letiště Dlouhá Lhota, kde bude opět umístněn servisní areál. V sedm hodin ráno se posádky vydají vstříc dalším rychlostním zkouškám. „V sobotu začneme opět Sádeckou rychlostní zkouškou, dále budeme pokračovat na Tochovickou, Vystrkovskou, Hbitskou a snad se vrátí do harmonogramu soutěže po delší době Kamýcká rychlostní zkouška. Všechny tyto RZty by se měly jet dvakrát, bude záležet na celkové délce, která musí v rámci MMČR přesáhnout 180 kilometrů. Hbitská rychlostní zkouška by se měla oproti loňským ročníkům jet v obráceném směru, což nabídne nejen zpestření pro samotné posádky, ale i pro diváky.

Otazníky však stále zůstávají nad nejkrásnější a jednou z nejtěžších rychlostních zkoušek vedoucí Vystrkovem. „Kvůli chybě v legislativě jsme se dostali do problému s jedním z majitelů pozemku na Vystrkově. Jeho pozemek leží na dvou kilometrech této nádherné rychlostní zkoušky, ale bohužel jeho nadměrné finanční požadavky pronájmu zatím pořadatelům brání k dotvoření loňské podoby tratě. Snažíme se udělat maximum, pokud se však nezadaří, napojíme trať jinde. Jen bude obrovská škoda, že posádky přijdou o nejkrásnější úsek tratě,“ doplňuje harmonogram příbramské soutěže Berger.

Devětadvacátý ročník Fuchs Oil Rally Příbram se uskuteční pod záštitou středočeského hejtmana Petra Bendla, který zároveň nemalou finanční částkou přispěl k uspořádání závěrečné soutěže MMČR. „Chtěli bychom zároveň poděkovat hlavnímu partnerovi Fuchs Oil. Společnost Fuchs Oil zároveň přislíbila partnerství i pro nadcházející ročník, což nás nesmírně těší. Co se týká startovního pole, očekáváme účast přibližně šedesáti až sedmdesáti posádek. Bohužel jsme závěrečným podnikem, a tak řada posádek již nebude mít nutnost startovat. V současné době však jednáme o účasti některých historických vozidel, jenž by obohatily startovní pole,“ řekl závěrem ředitel soutěže.