„Vidím dva základní důvody, proč jsme vyhráli. Dobře jsme bránili a pohlídali jsme si standardní situace,“ vyjádřil se na svazovém webu ke střetnutí říčanský trenér Miroslav Němeček.

close Mistři  Česka ragbisté Říčan. info Zdroj: Petr Skála zoom_in Mistři Česka ragbisté Říčan. Domácí se utrhli soupeři v závěru prvního poločasu po úvodní pětce zápasu. Ve druhém poločase pak získali výraznou převahu. „Máme dost mladých hráčů, kteří podle mě budou v Česku kralovat ještě řadu let,“ prorokoval Němeček.

„Nečekal jsem, že vyhrajeme tak jednoznačně, ale na druhou stranu mám radost, že to tak dopadlo, a hlavně že už je soutěž za námi. Obhajoba se nám podařila a jsem rád, že jsem byl u loňského i letošního titulu jako kapitán,“ vyprávěl Jan Šedivý.

close Tristana Horaka s míčem v ruce na snímku skládá útočník Tatry Adam Koblic. info Zdroj: Petr Skála zoom_in Tristana Horaka s míčem v ruce na snímku skládá útočník Tatry Adam Koblic. Kouč Tatry Smíchov Jan Oswald očekával poněkud jiný průběh finále. „Drželi jsem s Říčany krok jen první poločas,“ vyjádřil se k utkání trenér Pražanů.

„Klíčovým hráčem soupeře, který významně přispěl k jeho vítězství, byl v české soutěži výjimečný Tristan Horak. Jihoafričan hrající na útokové spojce zajistil domácím dvacet bodů. Je to naprosto excelentní ragbista,“ sklonil poklonu opoře rivala.

Bronz si jasným vítězstvím 42:7 (21:0) zajistila Sparta, která v pražském derby přehrála Pragu.