Je to prosté…

… ke startu ve Štafetovém poháru stačí vyplnit základní údaje o škole, o doprovod na soutěž a kontaktu v jednoduchém formuláři (www.stafetovypohar.cz/prihlaska). A my už se vám ozveme s dalšími informacemi. Aktuálně hodlá okusit atmosféru poháru na 530 škol, což představuje na osm a půl tisíce dětí, ale prostor pro navýšení ještě určitě je.

A třeba to bude právě vaše družstvo, které postoupí do krajského nebo i finálového kola, kde se dozajista potká i s patronkou poháru, Ludmilou Formanovou i její věhlasnou trenérkou a světovou rekordmankou Jarmilou Kratochvílovou. Obě bývalé běžkyně ve své kariéře sbíraly nejen individuální úspěchy, ale právě také ve štafetách, na něž rády vzpomínají.

Na tři kola

Štafetový pohár je soutěž určená žákům prvního stupně, běhají se tratě na 8x100 a 8x200 metrů. Školáci se utkávají proti soupeřům nejprve v rámci svého regionu a v případě postupu pak v kraji či při celostátním finále.

Okresní kola už se před tímto víkendem uskutečnila třeba v Prachaticích, Příbrami, Rakovníku, Žatci nebo Plzni, v tomto týdnu probíhají v tuctu dalších měst, ale stále se najde ještě dost míst, kde se lze na poslední chvíli přihlásit, neboť největší provoz pak nastane v týdnu následujícím.

První fáze soutěže skončí začátkem května, krajská kola následují v polovině května, a o majitelích poháru pro rok 2016 se rozhodne 31. května na republikovém finále, které hostí – stejně jako loni – atletický stadion v Čáslavi.