Chystají se zde rallycrossové závody FIA Zony Střední Evropa, kterých se zúčastní celá špička seriálu, tedy Zoltán Harsányi, Alois Höller, Peter Ramler, Laszlo Vnouczek či Tristan Ekker.

Z českých jezdců jsou přihlášeni Roman Častoral, Václav Veverka jun., Jakub Bittman, Karel Václavík, Jirka Kazil a jiní.

Součástí závodu bude uplavaný závod Rallycrossových legend.

V letošním roce uplyne čtyřicet let od doby, kdy se jel v Československu první rallycrossový závod. Sedlčanská kotlina se stala kolébkou atraktivního sportu, a proto se právě zde setkají rallycrossové legendy.

Diváci, kteří Kotlinu navštíví, uvidí vozy Š 120, Š 120 LR, Ford Escort Cosworth a další speciály.

Za jejich volanty usednou takoví jezdci, jako Honza Macháček, Radek Pavlíček, Václav Pech sen., Pavel Novotný a další.

Součástí závodu bude Mascom Cup 2013 – KartCross a Mistrovství České republiky v rallycrossu. Proto přijďte, přijeďte, ať na vlastní oči zhlédnete kvalitní automobilové závody.

O dokonalost diváckého prožitku se v Sedlčanské kotlině postará hned dvojice moderátorů – Tomáš „Ráca" Racek a Marek „Máca" Cihlář.

Sečteno a podtrženo – najeďte prstem na mapě na Příbram, jeďte s ním ještě kousek doprava až narazíte na Sedlčany, u nichž leží tradiční motoristické závodiště, a přijeďte se podívat na jedinečnou podívanou i „slyšenou", užít si báječnou atmosféru s vůní benzinu a pečených klobás.

U toho přece musíte být!

Časový harmonogram závodů

SOBOTA 20. července – MM ČR + MascomCup+Legendy
9.00 – 9.30 I. trénink KC
9.45 – 10.30 Volný trénink MMČR RC
10.30 – 11.00 II. trénink KC
11.00 – 11.30 Oficiální trénink MMČR RC
12.00 – 12.45 I. série KC + MMČR
13.00 – 14.15 Volný trénink legend
14.15 – 15.00 II.série KC + MMČR RC
15.30 – 16.15 III.série KC + MMČR RC
16.15 – 17.15 Oficiální trénink legend
17.30– 18.30 Finále KC + MMČR RC 1830 – Vyhlášení KC + MMČR RC

NEDĚLE 21. července – FIA ZSE, Mascom Cup + Legendy
8.00 – 9.00 Volný trénink FIA Zona RC
9.15 – 10.15 Oficiální trénink Kartcross +FIA Zona RC
10.30 – 11.45 I. série Všechny divize
12.00 – 13.15 II. Všechny divize
14.30 – 16.00 III. série Všechny divize
16.30 Finále Všechny divize

Miroslav Dvořák