Projekt s názvem Běhej lesy je seriál osmi závodů v přírodě, který láká závodníky na trasy z osmdesáti procent na měkkém povrchu a stoprocentně na čerstvém vzduchu. Účastníci se podívají do unikátních lokalit v nejkrásnějších místech České republiky.

A kam je to nejblíž? Do Brd a okolí Karlštejna. Závody nabízí vždy kratší trasu kolem deseti kilometrů a delší variantu (zhruba 21 kilometrů). Samozřejmostí jsou pak i dětské závody či týmové soutěže.

Mezi lákadla patří běžně uzavřený lom Velká Amerika a hrad Karlštejn, Lednicko-valtický areál (což je památka pod křídly UNESCO), rozmanitá trasa ve Žďárských vrších na Vysočině, zapomenutý lovecký zámeček Kladská ve Slavkovském lese.

Dále je třeba Bílá v srdci Beskyd, kam závodníky vyveze na start lanovka, pak letní varianta Jizerské padesátky s ultramaratonskou padesát kilometrů dlouhou trasou nebo šumavská příroda na pomezí stále aktivního vojenského újezdu Boletice.

Karlštejn (startuje se z Bubovic) má termín 22. května, o víkendu zbývalo 180 volných registrací VoltaRun a 488 registrací za 500 korun. Brdy se běží 24. července, zbývá 191 volných registrací VoltaRun a 507 registrací za pětistovku. Startuje se ze Skořic v bývalém vojenském újezdě. Neváhejte a přihlaste se, dokud se nenaplní kapacity.