Celkově se tedy zapojilo i s listopadovým zápolením čtyřiatřicet měst včetně dvou v USA – Portlandu a Washingtonu D.C.

V Žebráku na trať vycházející od fotbalového hřiště vyběhla i téměř celá rodina Hrdličkova z Praskoles. „Trať byla dlouhá šest kilometrů rozdělená na dvě kola. Byla dost náročná, bylo to nahoru a dolů,“ rozdýchával běh Dušan Hrdlička, který doběhl mezi muži na třináctém místě časem 28:06 minuty. V jeho kategorii zvítězil Jiří Rosol (22:32) před Martinem Škrlantem (22:46) a Viktorem Rumpíkem (22:47).

„Běžel i syn Vilda, manželka Romča a dcery Valentýnka a Julie. Vája a Julča v dětských kategoriích obsadily třetí místa,“ byl spokojen otec rodiny, který našel i pozitivní slova na letošním běžeckém roce: „Moc nikoho nechválím, ale když se kouknu na Vildu, do toho bych nikdy neřekl, že bude někdy běhat. A za měsíc se pěkně rozhýbal.“ Mimochodem Vilém Hrdlička chrání svatyni fotbalového Stašova v okresním přeboru.

Berounský záložník zakládá jednu z akcí divizního týmu.
Lukáš Sklenář: Na umělku jsme zvyklí, může to být naše výhoda

Nejúspěšnější z celé rodiny (chyběl nejstarší syn Filip) je téměř pokaždé maminka Romana. Bývalá účastnice Miss aerobik a náruživá cvičitelka doběhla při Sokolském běhu republiky v Žebráku šestá, když jí pořadatelé naměřili přesných 32 minut.

V její ženské kategorii doběhla první Johanka Šafránková (24:42), druhá byla Helena Poborská (27:33) a třetí Ivana Rosolová (28:52).

Hrdličkovi si užívají kromě cvičení právě běh, který byl jedním z mála tělocvičných aktivit, jež se daly dělat. „Romča bude mít v Brdském poháru asi bednu v kategorii. Ještě se bude vyhodnocovat. Co se týká mě, tak hodně zajímavá a nejnáročnější letos byla Brdská pětadvacítka z Bohutína a otočkou na Toku, tam jsem se vydal nejvíc,“ přiznal Dušan Hrdlička.