„Oddíl moderního pětiboje má jedenačtyřicet registrovaných členů, pětatřicet dětí ve věku šest až sedmnáct let a šest trenérů. Letos nastoupilo pětadvacet závodníků do závodů Českého poháru mládeže, ostatní řadíme do přípravky. Moderní pětibojaři velmi úzce spolupracují s plaveckým oddílem Spartaku Hořovice a jejich závodní činnost se velmi prolíná," uvedl jeden z trenérů Jiří Vavřička, který dodal: „Prakticky všichni pětibojaři startují v plaveckých soutěžích a i zde dosahují velmi kvalitních výsledků na krajské i republikové úrovni. Moderní pětibojaři startují v Českém poháru mládeže Memoriál Karla Bártů v pěti mládežnických kategoriích od nejmladších elévů kategorie U11 až po starší dorostence kategorie U19.
Hořovické může těšit, že svými výsledky v posledních letech si vydobyli velký sportovní respekt u svých soupeřů.

Vraťme se ještě k loňskému roku. Co bylo pro vás v Hořovicích největším vrcholem?
Bezesporu velmi úspěšná zlatá medailová účast Karolíny Křenkové na mistrovství světa v triathle a biathle v Gruzii. Dále pak Mistrovství Evropy v Praze s krásným čtvrtým místem Karolíny společně s Leou Chvalovskou ve štafetě dvojic.

Jak probíhá příprava na novou sezonu?
Závodníci oddílu se připravují ve dvou skupinách, žáci U11 – U15 a dorost U17 – U19. Skupina žáci se připravuje v Hořovicích s cílem dosáhnou maximální výkonnosti v juniorském věku. Cílem je, aby závodníci do přechodu mezi kategorií U15 a U17 dokonale zvládli techniku plavání, běhu a střelby, osvojili si základní tréninkové návyky a ti nejlepší byli připraveni pro pravidelný trénink ve specializovaných střediscích moderního pětiboje (Dukla Praha, Plzeň). Náš oddíl má v současnosti čtyři závodníky dorostu v kategorii U17 a U19. Všichni se připravují ve specializovaných střediscích moderního pětiboje (Dukla Praha, Plzeň). Dva z nich v současnosti studují na Sportovním gymnáziu v Plzni v plavecké třídě. Oba zůstávají členy Spartaku Hořovice oddílu moderního pětiboje a jsou zařazeni do tréninkové skupiny Michala Michalíka pod jehož vedením se připravují.

Jaké vás čekají závody a které budou v roce 2016 nejdůležitější?
Mezinárodní vrcholy budou letos pro naše moderní pětibojaře tři, a to Mistrovství světa v irském Limericku začátkem července, Mistrovství Evropy ve španělské Barceloně konec července a Mistrovství světa v biathle a triathle v USA v Sarosotě. Hořovičtí dorostenci nejsou rozhodně bez šancí, aby se kvalifikovali, především Karolína Křenková a Karel Vavřička. V případě Karolíny si můžeme dělat naděje i na medailová umístění. Českým vrcholem bude seriál Českého poháru mládeže a Mistrovství České republiky jednotlivých kategorií, které je začleněno vždy do jednoho konkrétního závodu zpravidla vždy v podzimní části poháru. Pro náš oddíl budou prioritní závody pro kategorie U13 a U11, kde si děláme největší naděje na medailová umístění.

Vaši svěřenci se setkali i s olympijským vítězem Davidem Svobodou. Co jim to přineslo?
S Davidem Svobodou se naši svěřenci setkávají poměrně často, jak při tréninku na Julisce, tak při závodech poháru mládeže. Každé takové setkání je pro naše závodníky velikou inspirací, protože David si pro každého mladého i malého závodníka najde chvilku času a taková setkání bývají velkou morální podporou do dalšího tréninku.

Koho považujete za největší favority v olympijském moderním pětiboji a proč?
David Svoboda a Honza Kuf. David se dokáže vždy velmi dobře připravit na vrchol sezony. Honzova forma má nestále stoupající tendenci. A pokud nastoupí společně ve štafetě? Může se stát všechno.