Šindel má za sebou další povedený rok. Ve všech pěti hlavních závodech Českého poháru se mezi dorostenci vždy umístil na stupních vítězů a pouze jedinkrát bral nepopulární „brambory“ tedy 4. místo.

Na třetím Poháru ČR se pokusil porovnat síly s o dva roky staršími soupeři z řad juniorů, kde rovněž potvrdil svoje kvality. Ač mu z tohoto klání „necinkla“ medaile, tak skončil na hezkém osmém místě a nechal za sebou mnoho starších a zkušenějších závodníků.

Závody v rychlostní kanoistice zahrnují starty počínaje krátkými tratěmi 200 a 500 metrů přes 1000 a 2000 metrů až po dlouhé tratě 4 nebo 5 kilometrů. Závodníci potřebují vše od výbušné síly až po vytrvalostní rozložení sil a taktiky. V rámci prodlouženého víkendu musí Šindel i ostatní borci během prodlouženého víkendu absolvovat neuvěřitelných 17 hodně náročných jízd, pokud se chce probít až do finále.

Jakubu Šindelovi se to dařilo a díky svým celoročním výsledkům se stal vítězem a úspěšným obhájcem Českého poháru 2023 v kategorii dorostenci.

Počátkem září se v polské Poznani konaly mezinárodní závody Olympijských nadějí 2023. Letos se jich zúčastnila přibližně tisícovka závodníků ze 42 zemí světa. Startoval zde také Jakub Šindel a rozhodně se neztratil. Opětovně potvrdil, že zaslouženě patří mezi světovou desítku s těmito výsledky, když na svém kajaku dovesloval na kilometru pátý a na pětistovce sedmý.

Letos vůbec poprvé se Jakub Šindel zúčastnil 22. mezinárodního ročníku Krumlovského vodáckého maratónu z Vyššího Brodu až do Českého Krumlova. Závod je zařazen do světové série maratonů. Na Vltavě soupeří závodníci na kajacích, kánoích, ale i na raftech a paddleboardech. Na Vltavě překonávají vzdálenost 36 kilometrů s devíti jezy. Jakub skončil v cíli za 2 hodiny 26 minut a 10 vteřin v kategorii juniorů pátý.

Závodní sezóna sice již skončila, ale již se pomalu a jistě rozjíždí kolotoč plánování a příprav na tu nadcházející. Po úspěšných testech do Sportovního centra mládeže, pravidelných trénincích na vodě nebo trenažéru, posilování, běhání a plavání absolvoval Šindel už soustředění s reprezentačním družstvem juniorů v italském Livignu na běžkách. Společně se svým oddílem se připravuje na další zimní soustředění v Krkonoších a na začátku jara už opět do tepla na vodu na Lago di Pussiano v Itálii.

A co popřejeme Jakubu Šindelovi do nové sezony? Samozřejmě kromě zdraví hodně úspěchů poprvé mezi juniory, a to nejen na domácích závodech, ale bude-li se dařit a nominuje se, tak také na prvních reprezentačních mistrovstvích Evropy a světa. K tomu vede ještě dlouhá cesta plná píle, příprav a odhodlání. Takže hodně štěstí…