Také týmu juniorek se letos až nečekaně daří. Po senzačním loňském třetím místě na MČR družstev se v letošním roce čekal pokles výkonnosti spojený s odchodem řady závodnic do vyšší věkové kategorie. Ale děvčata to nevzdala. S přehledem zvítězila v krajském přeboru a prosadila se i na Mistrovství Čech, kde v urputném souboji s týmy Škoda Plzeň a AC Pardubice vyválčila třetí místo a na krku jim zacinkaly bronzové medaile. Navíc se dívky tímto umístěním kvalifikovaly do republikového finále v Plzni, kde finálovou osmičku vytvoří pět nejlepších českých družstev doplněných o tři nejlepší týmy z Moravy.

Starší žactvo má své finále již za sebou. Konkurence v této kategorii raketově vzrostla, a proto je konečné čtvrté místu berounských chlapců skvělým výsledkem. Dívky skončily až na místě osmém a poprvé tak v novodobé historii berouské atletiky zaostaly za chlapci.

Krajský přebor: Komárov - Nové Strašecí 4:2.
Miroslav Nesnídal: Žádné mužstvo nedá kůži lacino

Na finálové boje se nyní připravují i družstva mladších žáků a přípravek. A navíc se chystá poslední individuální mistrovství republiky, a to MČR žactva. I tady má Lokomotiva několik horkých kandidátů na medaile.

Nadcházející podzim však dělá berouským atletům vrásky na čele. Místo, aby se radovali z úspěšné sezóny a v poklidu se připravovovali na sezonu novou, budou, stejně jako v minulých letech, bojovat o prostor pod střechou. Většinu tréninkových skupin čeká opět mrazivá zima, neboť tělocvičny budou vyhrazeny těm nejmenším a ostatní budou odsouzeni trénovat venku na stadionu bez ohledu na sníh, led a mráz. A to opravdu nejsou podmínky, ve kterých se špičková atletika, kterou berounská Lokomotiva bezesporu předvádí, může provozovat. Atletický tunel, který mají dnes k dispozici všechny větší oddíly, berounským atletům stále chybí. A s rostoucí výkonností chybí stále víc.

Jitka Šafránková, Lokomotiva Beroun

Ilustrační foto
Stašovu se vrátili Kulička s Barborkou, což pomohlo ke skalpu Tetína
Josef Houška
Nejstarší fotbalista v Česku. Houška (se) učil nizozemskou školu