Nový termín běhu se blíží, ale situace stále není odpovídající pro závod v modelu Otevřeného startu. V pondělí 23. listopadu hlavní organizátor dal pořadatelům vybrat: buď běh uspořádat v sobotu 28. listopadu formou „Individuální výzvy“ nebo odložit Sokolský běh republiky na sobotu 12. prosince.

Na více než třiceti místech po celé České republice či USA se sejdou vyznavači pohybu a se zpožděním si připomenou vznik naší republiky. Komárov, Žebrák, Dobříš – tyto tři tělocvičné jednoty z župy Jungmannovy se v letošním roce přidaly k výzvě pro oslavu republiky pohybem.

Fotbalisté Králova Dvora už se těší na restart soutěží.
Cábelíci začnou natvrdo v prosinci, Hořovice budou do konce roku ve skupinách

Komárovští organizátoři patří mezi ty, kteří zvolili variantu běhu formou „Individuální výzvy“, která podporuje myšlenku oslavy pohybem pro všechny. Vzhledem k současné situaci ale nepůjde o klasický závod. Běžcům nebude umožněn hromadný start, budou se moci proběhnout individuálně nebo jen v menších skupinkách. Není ani podmínka proběhnout stanovenou trať běhu, která v Komárově měří necelých pět kilometrů a je směrována podél Červeného potoka, přes Mrtník, hráz Záskalské nádrže a zpět k sokolovně přes „Rokli“ a Ptákov. Dětská trať byla plánována okruhem přes hráz Červeného rybníka. Čas se běžcům měřit nebude. Pokud si ale někdo z účastníků změří trať individuálně a nahlásí ho organizátorům, bude výchozím časem pro porovnání s budoucími ročníky.

Běžci komárovského Sokolského běhu republiky obdrží startovní balíčky na stanoveném místě u sokolovny v době od 13 do 14:30 hodin. Všichni, co se 28. listopadu, případně 12. prosince postaví na start Sokolského běhu republiky, budou odměněni. Odměnou jim nebude jen jejich vlastní dobrý pocit, že oslavili významný den českých dějin pohybem a udělali tak něco pro své zdraví, ale také v cíli bude každému na krk pověšena originální červená medaile se zlatým písmem.

Ilustrační foto.
Fotbalisty čeká perné jaro! Snad koronavirus všechno nepokazí

Medaile jsou vyrobeny v České republice ze dřeva topolu, který vyrostl na našem území. Reliéf medaile je vyhotovený laserem tak, aby byla zachována struktura dřeva. Protože se jedná o přírodní materiál, bude každý kousek jedinečný a originální, těžko se budou hledat dvě úplně totožné medaile. Na krk bude běžcům pověšena díky bílé stužce, na které jsou natištěna sokolská hesla, aby každému připomínala, že Sokolský běh republiky obnovuje starou sokolskou tradici oslavy Dne vzniku samostatného československého státu pohybem.

Jako jednatelka T.J. Sokol Komárov jsem byla také zvědavá, jak se rozhodli ostatní pořadatelé - 22 je jich pro listopadový termín, pět jich běh překládá na 12. prosince (včetně Žebráku) a pět se jich zatím nevyjádřilo. Takže větší část organizuje akci tuto sobotu.

Na běh všechny pozvala Olga Kleknerová.