Do utkání vstoupili zodpovědně a prezentovali se aktivním držením míčku. Přesně podle principu „když soupeř nemá míček, nemůže dát gól“. Jaroměř se dostala do souvislejšího tlaku až v 15. minutě. Paradoxně po této aktivnější pasáži poprvé inkasovala z hole Štěpničky. Už po 21 vteřinách však vyrovnala. Nerozhodný stav vydržel až do přestávky.

Ve čtvrté minutě druhé třetiny poslal svůj tým do vedení opět Štěpnička a po dalších pěti minutách byl i u třetího gólu Lucernu, když nahrával Dvořákovi. Domácí se pak ubránili přesilovce hostí po vyloučení Vlčka. Druhá část prostřední třetiny nabídla divácky atraktivní hru obou týmů, z níž měla větší prospěch Jaroměř a snížila.

Divákům se tato pasáž líbila, domácím trenérům už méně. O přestávce vyzývali k návratu k odpovědné hře z úvodu zápasu. To se úplně nepovedlo. Naopak, hosté během osmi minut otočili skóre na 3:4. Šance na vyrovnání se naskytla po vyloučení jaroměřského Hofmana, ale Lucern naložil s přesilovkou bídně. Bod ze základní hrací doby zachránil Konečný.

Prodloužení rozuzlení nepřineslo, v nájezdech pak byli šikovnější domácí. Nejlepším hráčem T.B.C. byl vyhlášen tříbodový Štěpnička, pochvalu zaslouží i gólman Kohout.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr - TJ Sokol Jaroměř 5:4pn (1:1,2:1,1:2,0:0)

Branky (asistence) T.B.C.: 14:51 Martin Štěpnička (Jan Petrmichl), 23:49 Martin Štěpnička (Jonáš Vaculík), 28:39 Pavel Dvořák (Martin Štěpnička), 53:11 David Konečný (Jonáš Vaculík), rozhodující nájezd Karel Horký.

Petr Šikola