Sezona dálkového plavání začíná netradičně v dubnu Zimním mistrovství ČR, které se plave v bazéně (Praha -Podolí). První závody na otevřené vodě se konaly v Tovačově (Tovačovský maraton), ale to ještě byly venkovní teploty nepříznivé a voda měla jen okolo 19 stupňů. Už v Tovačově však Hruška zářil a vyhrál žákovskou kategorii.

Následovaly závody na Sečské přehradě (Memoriál M. Kroufka), kde po velkém úrazu poprvé startovala Anička Hrušková a okusila tratě na jeden a tři kilometry - úspěšně je zvládla. Další závody se plavaly v Plzni na Velkém boleveckém rybníku (Memoriál MUDr. J. Fichtla) a účastnili se jich Anna Hrušková (3 km), Štěpán Hruška (1. místo na 3 km i 5km) a poprvé si dálkové plavání vyzkoušela i Julie Venclová na trati 3 km, kde skončila desátá.

Slaný (v bílém) před rokem porazilo v divizi Český Brod 2:0, nyní se s ním utká v MOL Cupu.
Startuje MOL Cup, do boje jde i jedenáct středočeských týmů

Pokračovalo se na Brněnské přehradě (49. Brněnský Garoma), kde Štěpán Hruška opanoval pětikilometrovou trať a Anička Hrušková plavala kilometr. Ve Veselí nad Lužnicí (Veselá hodinovka) se ke Štěpánovi (1. místo na 3 km ) a Anně Hruškové (5 km) přidali opět Matouš Synek (5 km) a Julča Venclová (8.místo 3 km). Matoušovi Synkovi se povedlo zvítězit i na otevřené vodě.

V polovině léta se odehrává Letní mistrovství ČR v kategorii staršího žactva na 5km, které se po dlouhé době plavalo opět na Stříbrném jezeře v Opavě. Štěpán Hruška tady potvrdil titul mistra ze zimního šampionátu a Anna Hrušková zaplavala na jedničku pět kilometrů.

Během srpna se konají další dálkové závody a sezóna končí v polovině září, kdy budou vyhlášeni vítězové Českého poháru v dálkovém plavání.