Dařilo se hlavně Štěpánu Palatovi, který si do sbírby vyplaval tři medaile. Hned v prvním závodě 100 metrů prsa si Štěpán dohmátl pro stříbro. Následoval závod na 50 metrů volný způsob, kde opět bodoval a na stupně vítězů si tentokrát vyskočil pro bronzovou medaili. Naděje berounského plavání se neztratila ani na 200 metrů polohový závod, kde si udělala osobní rekord, což ale tentokrát stačilo pouze na čtvrté místo. Nedělní závody odstartoval Štěpán velmi dobře, získal poslední medaili do sbírky a to zlatou na 100 metrů motýlek v překrásném závodě s opravdu velkou konkurencí.

Dalším úspěšným berounským plavcem byl Jan Valečka, který ukázal nejen sportovního ducha a velkou bojovnost. Hned ve svém prvním závodě na 200 metrů motýlek si dokonce dohmátl pro zlatou medaili. Následně zaplaval 200 metrů znak v osobním maximu, ale stejně jako jeho oddílový kolega Štěpán Palata na polohové dvoustovce, skončil na čtvrtém místě. Náladu si spravil na 400 metrů polohový závod, kde už si nenechal ujít šanci na medailové umístění, zabojoval a konkurenci ukázal své kvality, díky kterým si na stupně vítězů došel pro stříbrnou medaili.

Dominik Plhal sice na medailové umístění nedosáhl, ale stejně jako jeho kolegové si vylepšil svá osobní maxima. „Všem tímto gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do další sezóny,“ uvedla Aneta Pokorná.