Králův Dvůr – ŠKST Bratislava 3:6

Hosté dokázali oplatit Králodvorským porážku z Bratislavy, ale je třeba zdůraznit, že domácí měli velice blízko k nerozhodnému výsledku. Vše zahájila čtyřhra, v níž slovenský celek postavil dvojici Bai He – Kobes, která byla nad síly Urbánka se Štěpánkem. Hosté šli do vedení, a tak tomu bylo po dobu celého utkání. Domácí stále dotahovali náskok hostů, ale poslední a rozhodující krok k vyrovnání nikdy nedokázali udělat.

Ve vynikající formě se v Králově Dvoře představil hráč čínské národnosti Bai He, který ve třech dvouhrách neztratil ani jeden set! Ten byl také neochvějnou jistotou pro slovenský celek k získávání potřebných bodů. O konečné podobě výsledku rozhodovala předposlední dvouhra. V té se utkal domácí Štěpánek se slovenským reprezentantem Bardoněm. To již domácí věděli, že Urbánek porazil v poslední dvouhře Kobese, a tak Štěpánek bojoval přímo o nerozhodný výsledek.

Utkání začalo nešťastně pro domácího hráče, který neproměnil v prvním setu tři setboly a prohrál. Za chvíli již vedl slovenský reprezentant 2:0. Štěpánek bojoval a dokázal srovnat na 2:2. V rozhodujícím setu získal hostující hráč náskok 5:1 a toto vedení dokázal s problémy využít ke konečnému vítězství. Po porážce Štěpánka se závěrečný bod Urbánka nemohl již započítat do konečného výsledku.

Průběh utkání: Urbánek ,Štěpánek – Bai He ,Kobes 1:3, Urbánek – Bardoň 1:3, Košťál – Kobes 3:1, Štěpánek – Bai He 0:3, Košťál – Bardoň 3:1, Urbánek – Bai He 0:3, Štěpánek – Kobes 3:0, Košťál – Bai He 0:3, Štěpánek – Bardoň 2:3.

Do konce základní části extraligy zbývá odehrát dvě kola. V nich králodvorští stolní tenisté za necelé dva týdny vyrazí na stoly Ostravy a Havířova A. Pokud Králodvorští alespoň v jednom utkání vyhrají, zakončí základní část na druhém místě.