Pod vedením trenérky Anety Pokorné jeli porovnat své síly s konkurencí top plavců také Vít Cihlář a Antonín Volmut.

V nejsilnější možné konkurenci dané věkové kategorie se všem berounským plavcům podařilo nakouknout do elitní desítky. Nejlépe si vedl nadějný Matouš Synek, který se na mistrovství velmi dobře připravil a z budějovického bazénu si vylovil čtyři cenné kovy. První den si Matouš získal dva bronzy na 200 a 400 m volný způsob. Na 200 metrů polohový závod si doplaval pro nepopulární bramborové umístění a zlatá medaile mu pořád unikala o pověstný vlásek. Druhý den konečně přišla Matoušova největší chvíle, kdy už dopoledne odstartoval skvělým závodem na 1500 metrů volný způsob, kde pokořil hranici svého osobního maxima a získal titul vicemistra České republiky.

V následující disciplíně 200 metrů prsa byl pátý a teprve v úplně posledním závodu dne na 400 metrů polohový závod se to konečně podařilo. "Matouš šel do závodu s velkou bojovností a snažil se zabojovat ještě z posledních sil, aby si vyplaval vytoužené zlato. Po dohmatu se mohl konečně radovat se svou trenérkou ze zlata a titulu Mistr České republiky 14tiletého žactva," těšilo Simonu Pokornou z Lobe.

K úspěšnému mistrovskému víkendu pro Beroun přispěl také Adam Baštýř, který ve své kategorii dokázal nečekaně vyplavat bronzovou medaili na 50 metrů volný způsob. Druhý den zkusil i svou šanci na medaili na 100 metrů volný způsob. Do závodu dal vše a přestože zaplaval osobní rekord, tak to stačilo bohužel jen na čtvrté místo.

"Osobáky zaplavali všichni naši a tímto jim gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do další sezóny . Adamovi a Matoušovi přejeme rychlou vodu na nadcházející Letní olympiádě dětí a mládeže v Olomouci, kde budou reprezentovat Středočeský kraj," dodala Simona Pokorná.

close 1. místo M. Synek - LoBe Beroun (Letní MČR žactva plavců) info Zdroj: LoBe Beroun zoom_in 1. místo M. Synek - LoBe Beroun (Letní MČR žactva plavců)