KRÁLŮV DVŮR – LIBEREC 8:7

Florbal je sice sport kolektivních, ale začněme nejprve o jednotlivcích. Takovým hráčům se v zámoří říká "match-maker".V neděli totiž udělal zápas kapitán Králova Dvora Karel Horký, když nastřílel čtyři branky.

Zdatně mu sekundovali Tomáš Pokorný (1+4) a Marek Sluka se třemi asistencemi. Když doplníme střelce vítězné branky Jaroslava Pokorného a beka Martina Halberštáta, vidíme sestavu nově složené první formace, která se prezentovala jako skutečná legie zkázy.

Ne však od začátku. Ten vyšel lépe hostům z Liberce. Ti inkasovali sice jako první, pak ale trestali profesorskou hru domácích. Když v úvodu druhého dějství využili naprosto stejným signálem už druhou přesilovku, vedli o čtyři branky.

To už bylo více než jasné, že podcenění nováčka by se nemuselo vyplatit. Na nepodařenou část zápasu doplatil mladý gólman Pohl, který byl střídán navrátilcem Novákem. T.B.C. se vrátil k týmovému pojetí, zlepšil kombinaci a začal zápas pomalu otáčet. Do konce třetiny stáhl manko na dva góly.
Třetí část už byla zcela v domácí režii, když Libereckým docházely síly. Třetí přesilovku už hosté nevyužili a obratu nedokázali zabránit. Horký mohl nejprve litovat nevyužitého nájezdu za nerozhodného stavu 7:7, zejména když ani následnou přesilovku T.B.C. nezúročil. Kyvadlo dějin už ale bylo na domácí straně, vítězný gól padl minutu a půl před sirénou. Závěrečná liberecká hra bez brankáře zůstala bez efektu.
Vybojované vítězství těší. Jisté ale je, že s takovými vstupy do zápasu, jaké T.B.C. předvedl v minulých dvou kolech, by v play-off neobstál. Králodvorské hráče teď čekají dva venkovní zápasy, doma se představí až v neděli 7. února. „Před tím, co domácí předvedli, klobouk dolů. Bojovnost a hlavně morálka, která je nezlomila ani za velice nepříznivého stavu. Je vidět, že je to skvělá parta. Zářil neudržitelný Karel Horký, ale je třeba podotknout, že opět poslední a rozhodující gól dal mistr rozhodujících gólů Jarda Pokorný. Děkuji za nádherný zážitek," rozplýval se dvorní fotograf T.B.C. Pavel Paluska.