Králův Dvůr – Mukařov 9:5 (2:3, 1:2, 6:0)

Přestřelku zažili diváci v králodvorské hale netradičně už v sobotu. Především závěrečné dějství zvedlo domácí fanoušky ze sedadel. Přitom po dvou dějstvích tahalo domácí T.B.C. za kratší konec. Už ve 2. minutě otevřel skóre hostující Pudich, v polovině prvního dějství srovnal Horký. Jenže pak se dvakrát radovala Traverza, když na dvougólové vedení zvýšili Fořt a Štipka. Dvě minuty před klaksonem se však nepříliš prudká střela Škouly zatoulala za záda hostujícího brankáře.

Druhé dějství začalo pro domácí šokem. Po úvodním buly propálil Svatoš gólmana Kohouta. Jenže gólová šou obou týmů pokračovala hned po minutě, kdy na 3:4 snížil Uhřík. Poté se zaskvěl několikrát brankář hostů Bíma, ale udeřilo opět na druhé straně, když na 3:5 vymíchal Kohouta Pudil.

Jestliže ve druhé třetině už Králův Dvůr hosty přestřílel, ve třetím se děly na králodvorské palubovce věci. Domácí totiž nasázeli Mukařova půltucet branek! Nejprve využil přesilovou hru Zouzal, poté trefil růžek hostující branky Kodl. A bylo vyrovnáno. Do vedení poslal T.B.C. opět Kodl a hosté si vzali oddechový čas. Ten jim ale moc nepomohl. Devět minut před koncem odskočili domácí na dvoubrankový náskok Sluka, aby po chvíli předvedl obtáčku od rohu Horký a zvýšil na 8:5. Zajímavostí bylo, že domácí vystřelili na hostující branku do té doby jen pětkrát a všech pět střel skončilo v síti. Skvělá produktivita. Hřebíček do hostující rakve zasadil čtyři minuty před koncem Pixa, který prostřelil gólmana hostů.

Skvělou třetí třetinou tak T.B.C. Lucern Králův Dvůr zlomilo duel proti Mukařovu. „Byl to vyrovnaný zápas v prvních dvou třetinách. Ve třetí m dějství jsme přeřadili na druhý převodový stupeň a soupeře fyzickou hrou totálně zničili,“ radoval se po zápase trenér domácích Radek Križko. „Dobře rozehrané utkání jsme si prohráli ve třetí třetině, kdy jsme přenechala veškerou aktivitu na týmu domácích,“ chmuřil se po zápase kouč hostů Marek Chlumský.