Tedy mezi týmy, které mají právo vybrat si soupeře a začít čtvrtfinálovou sérii na domácím hřišti.

KRÁLŮV DVŮR – Č. BUDĚJOVICE 7:3

Hned první střela na českobudějovickou branku se ujala a T. Pokorný bude nejspíš aspirantem na nejrychlejší gól sezony. Za půldruhou minutu hosté vyrovnali, pak ale T.B.C. odskočil na třígólový rozdíl. Dvě minuty před přestávkou Štíři korigovali.

Druhé dějství přineslo vyrovnanější hru, hosté byli v této fázi rovnocenným soupeřem. Skóre se však nezměnilo.

Až počátkem třetí části, kdy se Budějovičtí dotáhli na nejtěsnější rozdíl. Ten vydržel až do 55. min., kdy už hosté po oddechovém čase začali uvažovat o závěrečné power-play. Jejich plány ale domácí zmařili dalšími třemi góly. K zamyšlení tak zůstaly jen tři nevyužité přesilovky T.B.C.

Téhož večera začal výběr soupeřů. Lídr z Karlových Varů volil blízkou Plzeň, Turnov pak bral Chomutov. Králodvorští se mohli rozhodovat už jen mezi nováčkem z Liberce a Mukařovem. Volili první možnost a čtvrtfinále zahájí v sobotu od 19. hodin. Hned další den jedou k odvetě do Liberce. Zbylou dvojici tvoří České Budějovice a Mukařov. Hraje se na tři vítězná utkání.

„Startuje tedy play-off, které teprve rozhodne o tom, jak úspěšná sezona to byla. Jako tým, který skončil po základní části na třetím místě, jsme si vybrali za soupeře FBC Panther Liberec, který mocným finišem obsadil poslední osmou postupovou příčku do play-off a vyhnul se tak baráži. Víme, že play-off je úplně jiná soutěž, a tak nás nečeká jednoduchá série, proto opět vyzýváme naše skvělé fanoušky, abyste nás přišli podpořit," řekl šéf králodvorského klubu Milan Karšňák. Vstupné na utkání do králodvorské haly činí třicet korun.