Hned v sobotu se konaly mistrovské závody, kde o sobě dali berounští plavci vědět, když vybojovali dva tituly. Tadeáš Neliba ve své věkové kategorii nedal svým soupeřům šanci, získal zlato a titul Mistra ČR. Tomáš Ludvík v kategorii staršího dorostu dohmátl v cíli pro stříbrnou medaili a titul Vicemistra ČR. David Ludvík, který závodil v kategorii mladšího dorostu s o rok staršími soupeři vybojoval krásné 6. místo.

V odpoledních hodinách se konaly i rámcové závody pro plavce všech věkových kategorií. Na trati 1 km se představil Jiří Sabo, pro kterého to byl první start po operaci kolene a vedl si na výbornou, když v kategorii kadetů zvítězil a v celkovém umístění mezi muži obsadil skvělé 3. místo. Tadeáš Neliba, ukázal, že je i kamarádem, když po mistrovské trati 5 km se postavil na start 1 km a jeho úkolem bylo vrátit Jirkovi plavecké sebevědomí. Bok po boku pomohl svému oddílovému kolegovi k návratu na otevřenou vodu a k zisku medaile, za což mu patří velké poděkování. Benjamínkem závodu byla Karolína Nelibová, která si v premiéře na výše uvedené trati doplavala pro nádherné 4. místo.

Druhý den v neděli byla na pořadí trať 10 km, kde se Tadeáš Neliba odhodlaně postavil na start a dokázal, že patří mezi plaveckou elitu v kategorii kadetů, když si v cíli dohmátl pro zlato s náskokem přes dvě minity před svými soupeři. Svůj zlatý plavecký hattrick zpečetil ještě odpoledne na trati 3 km, když opět zvítězil a právem si z veslařského kanálu vylovil další zlatou medaili. Ani Jiří Sabo nezůstal za svým oddílovým kolegou pozadu a s velkou jistotou vybojoval na tříkilometrové trati svůj druhý bronz.

Všem plavcům patří obrovská gratulace, poděkování za vzornou reprezentaci oddílu a města Beroun a přejeme mnoho dalších úspěchů v dalších závodech.