Máte za sebou hodně úspěšné období. Nejprve jste vyhrál turnaj O pohár prezidenta ČTS. Jaký byl z vašeho pohledu s odstupem času?

Těšil jsem se, že budu moci hrát zápas a nejen trénovat, jak tomu bylo od začátku března kvůli pandemii. První zápas jsem hrál proti Veselému a začal jsem být hodně nervózní. Měl jsem zbytečně velký respekt a nechytil jsem se na začátku prvního setu. Postupně jsem se cítil na kurtu líp a líp a zmiňovaný respekt upadal. Zápas jsem vyhrál ve zkráceném třetím setu. Zbylé dva zápasy jsem odehrál solidně a mohl si tak dojít pro vítězství prvního turnaje ve světě po pandemii.

Před pár dny jste zvítězil také v Liberci. Jak byste zhodnotil svoje vystoupení na tomto klání?

Zápasy ve skupině jsem zvládl dobře a díky tomu jsem postoupil do semifinále, kde jsem narazil na Pavla Nejedlého. Zápas se hrál v extrémním horku a trval dvě a tři čtvrtě hodiny. I přesto jsem dokázal Pavla porazit 6:4 ve třetím setu a druhý den si tak dojít pro vítězný titul. Do Liberce se vždy rád vracím, protože se mi tam daří.

Své první tenisové krůčky jste dělal na kurtech v Poděbradech. Jak na to vzpomínáte?

Moje první tenisové krůčky začaly právě v LTC Poděbrady pod vedením mého táty Michaela Vrbenského, který mě naučil dobrým základům tenisu. Tímto bych mu chtěl poděkovat za jeho pracovitost a trpělivost, kterou se mnou měl. Vždy, když se vrátím na kurty v Poděbradech, hned si vzpomenu, jak jsme trénovali společně s mojí ségrou Aničkou na kurtu číslo 6, na kterém převážně trénoval táta.

O vás je známo, že jste tenisová rodina. Mluví se u vás doma o něčem jiném než o tenise?

Když probereme vše, co se tenisu týče, tak samozřejmě dojde řeč i na něco jiného. Nyní řešíme a plánujeme převážně úpravy zahrady kolem našeho domu.

Mohou vás lidé spatřit na kurtech v Poděbradech nebo hrajete a trénuje výhradně v Praze na Spartě?

Ano, občas mě mohou spatřit v Poděbradech na kurtu i osobně, ale moji velkou fotografii s vítězným pohárem prezidenta ČTS lze vidět na stěně klubu LTC Poděbrady denně.

Váš otec trénuje ve Švýcarsku. Jak často spolu komunikujete a jak často se vídáte?

S mým tátou spolu komunikujeme každý den. Nejčastěji rozebíráme tréninky nebo zápasy a hodnotíme můj výkon. Jeho rady jsou mi velmi cenné. Vídáme se zřídka, ale když je doma, tak se s ním snažím trávit co nejvíce času.

Mezi vaše koníčky patří třeba golf. Jak často se na golfové hřiště dostanete?

Jelikož se tenisu věnuji denně, tak na jiné aktivity, bohužel, není moc času. Na golfové hřiště se dostanu zhruba dvakrát do roka s tenisty, když mám volný den.

Co vás čeká v nejbližších dnech?

V sobotu 15. srpna mě čeká kvalifikační zápas na challanger v Praze na Štvanici. V následujících třech týdnech jsou v plánu další tři turnaje v České republice. Doufám, že se v brzké době také začne hrát v zahraničí, abych mohl hrát i proti jiným soupeřům, než jsou Češi.

Je čas dovolených. Užil jste si také nějakého volna a byl jste někde odpočívat?

Zatím jsem žádnou dovolenou neměl a ani není v plánu. Odpočinek si dopřeji jeden den v týdnu, když mi to trenér umožní. Většinou si pustím nějaký seriál a relaxuji.

VIZITKA

Bydliště: Poděbrady
Narozen: 26. prosince 1999, Nymburk
Zaměstnání: Tenista
Největší úspěchy: vítěz dvouhry Pardubické juniorky 2016, finále Wimbledonu ve čtyřhře 2017, 3x vítěz turnaje kategorie futures dvouhra
Znamení: Kozoroh
Další oblíbené sporty: hokej, golf
Oblíbené jídlo: pizza
Oblíbené pití: Coca Cola
Oblíbený film: Rivalové
Oblíbená hudba: rap