Závod se konal v krásném pražském prostředí. Měl jste čas pokochat se hlavním městem? 
Mám v kulisách Prahy zaběhnutých několik maratonů a půlmaratónů a myslel jsem si, že už okolí nebudu moc vnímat. Triatlon je ovšem jiný sport a samotného mě překvapilo, jak hezký závod v centru Prahy dokázali organizátoři připravit.

A teď k závodu. Jak se vám plavalo? Vltava byla podle televizních obrázků vcelku čistá.
Plavalo se mi na mé poměry opravdu dobře. Plavecká část byla sice o kousek kratší, ale to mně jako slabšímu plavci vůbec nevadilo. První depo bylo zároveň dost dlouhé na to, abych si v něm před cyklistikou ještě vylepšil pozici. Vltava měla příjemných sedmnáct stupňů Celsia a na své poměry byla docela čistá. 

V cíli jste mluvil jsi o neregulérním kole. Co se vám nezdálo? 
V masových závodech série Challenge nebo Ironman se bohužel moc nerespektuje pravidlo o draftingu, kdy závodníci musí mít mezi sebou rozestup deset metrů, aby nejeli v zavětří, což je úplně jiný cyklistický výkon. Když jsem se vracel z první otočky ve Vraném nad Vltavou, vyřítilo se proti mně několik balíků, kde měli triatlonisti mezi sebou maximálně dva metry. Rozhodčí na motorkách na ně sice pískal, ale to mělo jen krátkodobý efekt. Kdyby se měl řídit pravidly, tak by musel všem dát modrou kartu, což je zastávka v penalty boxu na pět minut. Mrzí mě to i z toho důvodu, že na závodech Českého poháru se takové věci nevidí a všichni jezdí takzvaně za své. To je ale jediná věc, která mě v závodě rozčilovala. Jinak byla cyklistická část moc hezká. Dvakrát jsme vyjeli z centra směrem na Zbraslav a v každém okruhu absolvovali čtyřkilometrové stoupání v Břežanském údolí, což bylo krásné zpestření jinak rovinatého závodu.

Běh jste zvládal? Bylo velké horko. 
Tento rok mi to v triatlonech neběhá, jak bych si představoval. Podal jsem na mě takový průměrný běžecký výkon, s kterým nejsem úplně spokojený. Teplota byla kolem osmadvaceti stupňů, což se dá ještě v pohodě uchladit. Navíc větší část běžecké trati byla schovaná ve stínu a foukal i příjemný vítr. 

Jste spokojen s výsledkem, dvacáté místo celkově, druhý ve své kategorii? 
V takové konkurenci jsem s dvacátým místem maximálně spokojený. Porazilo mě třináct profesionálů a šest závodníků z age-group. Druhé místo v mé věkové kategorii 30 - 34 let je už jen takový hezký bonus.

Jaké závody vás čekají v nejbližší době?
Spolu s týmovými kamarády Tomášem Křečkem a Mírou Mikulou pojedu 13. srpna Ironmana v Hamburku, což bude zároveň můj letošní poslední triatlon. Budu si chtít užít atmosféru velkého závodu v Německu a zároveň podat výkon, za který se nebudu muset stydět. 

Z výsledků Ford Challenge Prague:


 • 1. Pieter Heemeryck (Bel.) 3:47:45,9
  2. Andreas Dreitz (Něm.) 3:49:15,3
  3. Patrick Dirksmeier (Něm.) 3:54:36,5
  7. Pavel Petrásek (Etriatlon team) 4:03:45,6
  8. Petr Soukup (TJ Nová Paka) 4:04:35,0 (1. kat. M 30-34)
  20. Tomáš Ekl (Ironstars Beroun) 4:16:13,5 (2. kat. M 30-34)
  58. Josef Pešl (TT Lokomotiva Beroun) 4:32:19,0 (10. kat. M 30-34)
  81. Radim Goj (TJ Lokomotiva Beroun) 4:38:35,8 (10. kat. M 20-25)