Systém soutěže byl tradičně dvoustupňový. Po odehrání základních skupin, z kterých postupovali první dva hráči, se již dále hrálo pouze vyřazovacím způsobem. Letošních přeborů se zúčastnila i pětice králodvorských hráčů, dva hráči Hudlic a jeden z Lochovic.

Dvouhry ve skupině nezvládli Lev a Řejha

Z králodvorské pětice museli tři hráči bojovat o postup v základních skupinách, kde se představili i hráči Hudlic a Lochovic. Z Králodvorských se nepodařilo postoupit do vyřazovací části Pavlu Řejhovi, kterého přehrál kolínský Karel Šembera 3:0 a se štěstím i Hudlický Gruber 3:2 na sety. Pavel Řejha ve skupině porazil jen Dvořáka z SKP Kladno, a to 3:0. Již zmíněný Martin Gruber vyhrál i další dva zápasy ve skupině a postoupil z prvního místa. V základní skupině neuspěl ani Tomáš Lev z Hudlic, který sice porazil Hojdu ze Sádku 3:0, pak ale prohrál se Šmídem ze Zruče 0:3 a s Kouřilem z Mladé Boleslavi 1:3. Třetí místo ve skupině znamenalo konec nadějí na postup. Ve skupině I si dobře počínal králodvorský Vlček, který porazil jak Eberta z TTC Kladno (3:2), tak i kolínského Davida Šemberu (3:0) a postoupil z prvního místa. Postup zaznamenal i lochovický Přemysl Zitta, který ve skupině sice prohrál s Růžičkou 0:3, pak ale stejným rozdílem porazil Pachmana z TTC Kladno a do dalších bojů postoupil ze druhé příčky. Druhé místo ve skupině obsadil i králodvorský Tomáš Kopřiva, který prohrál po pětisetové bitvě s Heroutem ze Zruče, ale porazil vlašimského Škopka 3:0.

Ve vyřazovacích bojích se tedy představili králodvorští Vorlíček, Flíček, Vlček a Kopřiva, hudlický Gruber a lochovický Zitta. Jenže ze šesti hráčů do druhého kola prošli jen nejvýše nasazení Vorlíček s Flíčkem.

Tomáš Kopřiva podlehl 0:3 nasazenému Nevřelovi (Sázava) a Vlček prohrál 1:3 se Šmidtem ze Zruče. Pouť hudlického Martina Grubera ukončil v prvním kole vlašimský Pěnkava mladší. V dalším souboji se pak utkal Zitta s Flíčkem. Favorizovaný králodvorský hráč porazil soupeře 3:0 a postoupil tak hladce do druhého kola. Hladkou výhru si připsal i Vorlíček, který vyřadil kolínského Šemberu.

Nejvýše nasazená králodvorská dvojice poté procházela lehce jednotlivými koly. Luboš Vorlíček ukončil své vítězné tažení v semifinále, kde podlehl Janu Cafourkovi ze Šanova 2:4. Tomáš Flíček se probojoval hladce až do finále, přičemž ve čtyřech zápasech ztratil jediný set. Ve finále se pak králodvorský hráč střetl s Cafourkem a dokonale pomstil vyřazení svého oddílového kolegy. Flíček vyhrál finále v poměru 4:0 a stal se tak krajským přeborníkem.

Králodvorští hráči vyhořeli ve čtyřhře

S velkými ambicemi vstoupili do soutěže čtyřher i dva králodvorské páry, když dvojice Flíček – Vorlíček byla nasazena jako pár číslo 1. Na úspěch pomýšleli i Vlček s Řejhou. Obě dvě dvojice ovšem byly z turnaje vyřazeny již v úvodních kolech. Podobně se vedlo i ostatním zástupcům berounského okresu. Tedy s výjimkou hudlického Tomáše Lva. Ten nastoupil do čtyřhry s Janem Kudrnou (Sázava) a tato dvojice se probojovala až do finále. Zde podlehli po velké bitvě 2:3 dvojici Nevřela D. (Sázava), Uher P. (Kolín).

Dva zástupci berounského okresu se představili i ve smíšených čtyřhrách. Tomáš Lev ovšem tentokrát vypadl již v prvním kole. Naopak Tomáš Flíček, který hrál s vlašimskou Keroušovou se probojoval až do finále. Zde Flíček s Keroušovou prohráli s dvojicí Pěnkavová, Pěnkava st. 1:3.