Všichni tři závodníci rozhodně svému mateřskému klubu a trenéru Vladimíru Seemanovi na Moravě ostudu neudělali. Zatímco Jakub Bláha a Matěj Krbec tentokrát do prvních desítek nenakoukli, tak si alespoň na některých tratích vytvořili velmi kvalitní osobní časy.

Šest startů: čtyři zlata a dvě stříbra

Třetí do party, Tomáš Ludvík, se stal jednou z hvězd celého mistrovství a svými výkony potvrdil starou známou věc, že berounské žákovské plavání patří mezi nejlepší v naší republice. Tomáš se představil v šesti startech, ve kterých vybojoval úctyhodných šest medailí a získal hned čtyři tituly „Mistr České republiky dvanáctiletého žactva“, a to v disciplínách 100m a 200m znak a 100m a 400m polohový závod. K tomu přidal dvě stříbrná umístění na 200m polohový závod a 400m kraul.

K titulům přidal i české rekordy

Po tomto výčtu by se mohlo zdát, že mladý berounský plavec dosáhl úžasného vrcholu, ale Tomáš Ludvík se s tímto nespokojil a rozhodl se přepsat dějiny nejen plaveckého oddílu Lokomotivy Beroun, ale i dvanáctiletého žactva a vytvořil dva nové české rekordy této věkové kategorie. Jako první posunul hranice na trati 100m polohově o 0,39 sekundy na čas 1:09,28 min. Ovšem famózní výkon, který zvedl ze sedadel všechny zúčastněné na prostějovském plaveckém stadionu, předvedl Tomáš v disciplíně 200m znak, kde překonal patnáct let starý nejlepší výkon dvanáctiletého žactva, vytvořený českobudějovickým Lukášem Krausem. A překonal jej o 3,66 sekundy a stanovil tak „čas snů“ zmíněné věkové kategorie na 2:18,66 min.

Vzhledem k tomu, že poslední zápis tehdy ještě do československých rekordních tabulek zažil berounský plavecký oddíl již před 38 lety, kdy se to podařilo v kategorii desetiletých na 100m prsa Simoně Kerlesové (Pokorné), jedná se tak o jedinečný úspěch nejen pro samotného aktéra, ale i pro berounský plavecký oddíl a v neposlední řadě ocenění práce všech, kteří mu k jeho výkonům pomáhají, včetně trenérů Vladimíra Seemana, Simony Pokorné a Růženy Sehnoutkové.