V Neratovicích se konal v sobotu již patnáctý ročník Neratovického poháru, kam se sjela také početná skupina berounských plavců ve složení Miko, Dřevínek, T. Ludvík, Zeman, Trnka, Novák, Lajčuk, D. Ludvík, Neliba, Uxa, Míka, Palata a Žáčková pod vedením trenérky Simony Pokorné, aby změřili síly na vůbec prvních závodech roku 2016.

V hlavním závodě padesátkovém čtyřboji berounští plavci obsazovali přední příčky. Nejlepším plavcem tohoto čtyřboje se stal Tomáš Ludvík, který dokázal zvítězit nejen mezi dorostenci, ale ovládl i kategorii mužů.

Do TOP 10 se také probojovali Dušan Miko pátým místem a Martin Dřevínek skončil šestý v kategorii dorostenců. Také žáci o sobě dali vědět, David Ludvík byl pátý a Tomáš Míka obsadil sedmé místo.

Berounští plavci se neztratili ani na stometrových tratích. „I tady jednoznačně kraloval Tomáš Ludvík, který zvítězil na tratích sto metrů polohově, sto metrů znak, sto metrů kraul a sto metrů motýl," vyzdvihl výkon svého kolegy Filip Zeman.

Druhý z bratrů Ludvíků, David, vystoupal na nejvyšší příčku, a to hned dvakrát, v závodě na 100 metrů znak a na 100 metrů motýl.

Dalšími medailisty byli i Dušan Miko se dvěma stříbrnými medailemi na 100 metrů kraul a 100 metrů znak a právě Filip Zeman, který vylovil dvě bronzové medaile, na 100 metrů znak a 100 metrů motýl. Tadeáš Neliba dohmátl v závodě na 100 metrů motýl také pro bronz.

„Tyto závody ukázaly jak plavcům, tak i jejich trenérům, výbornou připravenost a všem zúčastněným patří velká gratulace," dodal jako vždy hodně usměvavý Filip Zeman.