Tenista pražské Sparty se momentálně nachází na 130. místě žebříčku ATP a do hlavního turnaje se musel proplétat kvalifikací.

V ní ale nedal Macháč svým soupeřům šanci, ve finále porazil Holanďana Jespera De Jonga, kterého deklasoval 6:2 a 6:3. Tím si český mladík připsal osmé vítězství v řadě, v součtu s extraligou dokonce třinácté! „Hraju teď opravdu dobře. Předvedl jsem stoprocentní výkon, nebyla tam skoro žádná chybička. Zůstávám nadále soustředěný, těším se na další výzvy,“ uvedl po vítězné kvalifikaci Tomáš Macháč.

Pak už čekal na svého soupeře pro první kolo. „V hlavní soutěži není žádný los lehký. Ať už dostanu kohokoliv, je mi to jedno, budu se snažit hrát svoji hru,“ předjímal Tomáš Macháč. Soupeřem českého hráče bude Argentinec Juan Manuel Cerundol, který je v roli jasného favorita, a to přesto, že jeho soupeř sena 81. místě ATP.

Výhodou Macháče může být fakt, že protivníkovi se daří hlavně na antuce. Tvrdé australské povrchy spíše svědčí našemu hráči. Jak se mu bude dařit můžete sledovat v úterý od 4:15 hodin.