O českého tenistu Tomáše Macháče už dávno není zájem jen v Berouně nebo na Spartě. V Austrálii vyhrál už sedmý zápas za sebou. Nejprve triumfoval na challengeru v Traralgonu, teď už je ve finále Australian Open.

Přesto, že s Macháčem není v Melbourne jeho trenér Daniel Vacek, vede si kurážný mladík úspěšný. Ve druhém kole kvalifikace překonal jednoduše indického hráče Yukiho Bhambriho 6:1 a 6:3. Ten se vrací po pauze na kurty a v minulosti se dostal až na 83. příčku žebříčku ATP. Utkání trvalo pouhých 64 minut. „Hrál jsem mnohem lépe než v prvním kole, kdy jsem ještě nebyl zvyklý na povrch, také jsem dobře servíroval. Soupeř nehrál příliš rychle, jeho tempo mi vyhovovalo,“ řekl po utkání Tomáš Macháč.

O postup do hlavní soutěže se Macháč střetne ve finále kvalifikace, v němž bude jeho soupeřem Nizozemec Jesper DeJong. Paradoxem je, že právě tohoto soka zdolal český hráč ve finále v Traralgonu před týdnem v poměru 6:4, 6:2. Utkání je v Melbourne plánováno v noci ze čtvrtka na pátek od čtvrté hodiny ranní.