V úspěšném tažení u protinožců pokračuje Tomáš Macháč, který si zajistil z kvalifikace postup do prvního kola melbournského Grand Slamu. V něm zdolal Juana Manuela Cerundola po necelých třech hodinách 6:3, 2:6, 6:4 a 6:2.

Ačkoli Argentinec figuruje na 80. místě žebříčku ATP a český plejer je 132., odborníci Macháče více favorizovali. A Tomáš svojí roli splnil, i když to nebylo jednoduché. Důležitý byl zlom ve třetí sadě, když Macháč prohrával 1:3, ale dokázal set otočit. Ve čtvrtém setu už kurt český hráč ovládl a dokonce ho zakončil čistou hrou při servisu soupeře.

„Musel jsem bojovat o každý míč. Ve větru to bylo dost těžké. Nehrál jsem úplně optimálně, ve druhém setu jsem zbytečně zazdil své šance. Naštěstí jsem později začal dobře servírovat a tím si hodně pomohl,“ řekl po utkání vítězný hráč.

Na Tomáše Macháče čeká ve druhém kole americký tenista Maxim Cressy, jenž je na 70. místě žebříčku. Ten v úvodním kole hodně překvapil, když zdolal v pěti setech pětadvacátého muže na světe Johna Isnera. Zápas je plánován na čtvrteční brzké ráno, zatím je vypsán na 20.1. od 01:00 hodin, přesný čas ale pořadatelé ještě upřesní.