Ve dnech 12. – 15. října 2023 se konaly již tradiční mezinárodní závody v plzeňském bazénu na Slovanech, které jsou součástí Českého poháru v plavání (5. kolo ČP) . Do Plzně se vydali plavci nejen špičky z celé České republiky, ale i z dalších zemí a to třeba ze Slovenska, Německa, Turecka, Izraele nebo Slovinska.

Berounští plavci nesměli chybět a do Plzně jeli pod vedením trenérky Anety Pokorné ve složení: Štěpán Hruška, Zuzana Křížová, Adéla Krumlová, Tomáš Míka, Matěj Palata, Štěpán Palata, Artsiom Piakhota, Dominik Plhal, Adriana Říhová, Matouš Synek, Emma Wittenbergerová a Barbora Zítková.

Jeden z nejlepších berounských plavců Tomáš Míka se v pátek dopoledne kvalifikoval do finále mezi nejlepší kraulaře na 100 metrů volný způsob, kde jeho prioritou bylo splnění limitu na mistrovství Evropy. Bohužel tento cíl nesplnil a celkově skončil na nepopulárním čtvrtém místě s osobním rekordem na tuto disciplínu. Další finále si Tomáš zaplaval na 50 metrů motýl. Mezi dvaceti nejlepšími skončil na šestnáctém místě. V neděli se kvalifikoval do finále na 200 metrů volný způsob, kde s novým osobním rekordem bohužel opět bral čtvrté místo.

Všichni plavci z Berouna si vyplavali osobní rekordy a tímto jim vedení klubu gratuluje a přeje mnoho úspěchů do dalších závodů.