V něm na amerického ranaře nestačil a společně s Kateřinou Siniakovou vypadli coby pár startující na divokou kartu v prvním kole v mixech. Výkony kmenového hráče pražské Sparty sledovali a hodně kvitovali v jeho rodném LTC Beroun. Na otázky Deníku odpovídali Monika a Antonín Novákovi z tohoto klubu.

Na klubových stránkách jste se radovali z úspěchu Tomáše Macháče. Jak je český hráč spjatý s LTC Beroun?

Monika Nováková: Na LTC Beroun začínala s tenisem Tomášova sestra Kateřina, která hrála u nás závodně. Pak začala pracovat jako trenérka v Edenu. Tomáš jako malý chodíval hrát při jejích zápasech o zeď naší klubovny. Jako malý klučina chvilku trénoval s mým tátou Ladislav Chramostou, pokud byl mimo Beroun, trénoval ho občas Tonda.

Byl odmalička cílevědomý a jak mu pomáhala rodina?

Antonín Novák: Rodina ho podporuje maximálně, cílevědomý byl určitě od malička.

Kdo jej v Berouně trénoval?

Monika Nováková: Jak jsem už řekla, začátky byly s Ladislavem Chramostou cca dva roky, pak asi trénoval s Jiřím Rosolem, pak chvilku s Radkem Pozděnou. Nevím to ale přesně.

Váš muž údajně vyplétá Tomášovi stále rakety?

Monika Nováková: Je to tak. Tonda vyplétá Tomášovi pravidelně rakety.

Jak hodnotíte jeho výkony v prvních dvou kolech v Melbourne?

Monika Nováková: Tonda viděl oba zápasy, v prvním kole hrál dobře, ve druhém kole soupeři šlo skvěle podání a Tomáš na něj nestačil.

Máte v klubu někoho obdobně talentovaného?

Antonín Novák: Takto talentovaného, kdo by mohl dojít takhle vysoko, bohužel nemáme.

Mluví se o Matyáši Krausovi, jaké jsou jeho předpoklady?

Monika Nováková: Maty je šikovný, ale tak daleko, aby hrál na světové úrovni, to asi nebude.

Kolik vůbec v současné době máte hráčů včetně dětských?

Monika Nováková: V současné době máme 127 dětí.

Jaké hraje LTC Beroun soutěže?

Monika Nováková: Babytenis - Memoriál Z. Kocmana, mladší žactvo A - I. třída, mladší žactvo B - III. třída, starší žáci A - II. třída, starší žáci B - III. třída, dorost A - I. Třída, dorost B - III. třída. Dospělí hrají 2. třídu a 4. třídu.

Jaké jsou tréninkové podmínky a jak se trénuje teď v zimě?

Monika Nováková: Tréninkové podmínky jsou dobré. Venkovní kurty máme vždy skvělé, o to se Tonda vždy postará, většinou na jaře hrajeme venku první z berounských klubů. V zimě hrajeme v halách, na Lokomotivě Beroun, u vlakového nádraží hala pana Maška, na Edenu letos ale pouze dvě hodiny.