Jako první nastoupil ke svému závodu Kuba Šindel, žák prvním rokem, na singl kajaku na trať 5 kilometrů. Na posledním Českém poháru v Račicích za sebou nechal všechny i o rok starší soupeře, jak na kilometru, tak na pětistovce. „Zda to zvládne i na dlouhých pěti kilometrech, bylo otázkou. Po prvním kole se držel ve čtyřčlenné první skupině, ta po poslední otáčce zůstala už jen tříčlenná - Valla, Šindel, Csoma. O barvě kovu se rozhodlo na posledních dvou stech metrech, alespoň to tak vypadalo, a náš Kuba měl nejvíc sil a proťal cíl jako první! Pak přišla ta chyba, místo k platu, na kterém se převažují lodě, zamířil do depa a vystoupil z lodě. Následovala nemilosrdná diskvalifikace a titul, který už „držel“ v ruce byl zase pryč,“ litoval Miroslav Kurťák, který dodal: „Nesl to ale statečně a věříme, že se mu to už nikdy nestane. O den později si spravil náladu druhým místem na K2 se svým parťákem Tomášem Kapounem z Kojetína.“

Tradičně se dařilo Jáchymovi Kinclovi a Pepínovi Svobodovi (benjamínci B). Stylem start cíl vyhrál MK1 na 2 km Jáchym a Pepa dojel čtvrtý. Společně pak vyhráli K2. „Zdálo se, že dvě zlaté a jedna stříbrná je maximum, co si do Králova Dvora tentokrát odvezeme. Že to může být i jinak, nám ukázal v neděli odpoledne v téměř posledním závodě dorostenec Ondra Rašek. Zaklekl do deblkánoe společně s Adamem Horáčkem (Sokol Pražský) a dojeli naprosto nečekaně na třetím místě! Rozhodně nepatřili k favoritům, posádka se dala dohromady teprve v pátek večer,“ jásal králodvorský trenér.

Bez medaile, ale s cennými body skončil dorostenec Šimon Kurťák, získal 8. místo na K1 a 5. místo na K2 společně se Štěpánem Tejnorou z domácího klubu KVS. „Nejlepší výsledek sezóny předvedl i náš nejmladší závodník Filip Svoboda (ročník 2011). Na dvoukilometrové trati dojeli na deblu společně s Tondou Vitujem (Sokol Písek) na osmém místě a na singlu dojel do cíle jako osmnáctý,“ uvedl Kurťák.

Ilustrační foto
Králův Dvůr favorizovaným Chodům vzdoroval, ale k bodům to nevedlo

„Poslední závody se nám povedly stejně jako celá letošní sezona. Můžeme doufat, že v té příští nás už budou trápit maximálně zase jenom rozmary počasí a ne protiepidemiologická opatření. Všem závodníkům díky za vzornou reprezentaci, trenérce Markétě Kinclové za obětavou práci a všem dalším za jakoukoliv pomoc našemu oddílu,“ dodal Miroslav Kurťák.