Jaké jsou vaše největší hokejbalové zážitky?
Můj hokejbalový rejstřík už je docela hodně bohatý jak časově, tak zážitkově. Jsou věci, na které vzpomínám rád, na některé méně, ale musím říci, že po konci v Habešovně Gladiators Kladno (2x mistr republiky) byly mé kroky jasné a od té doby si užívám být Keltem. Je s tím spojeno jak hodně zážitků na hřišti díky partě lidí co tu jsou, tak i mimo něj.

Ve své bohaté kariéře jste prošel více týmy, na který nejradši vzpomínáte?
Je pravda, že těch týmů bylo už dost hlavně díky možnosti střídavých startů. Poznal jsem díky tomu dost lidí a týmů a každý mi dal něco do mých zkušeností. Jsou tři týmy, které mi daly nejvíc po všech stránkách. První určitě Vlci Buštěhrad. Nebýt tohoto týmu, tak bych nikdy hokejbal nehrál a nedostal se všude tam, kde jsem byl. Díky spojení Vlků s Diablem Nižbor jsem poznal i lidi kolem Nižboru a hokejbalu na Berounsku. Druhý tým by byla Habešovna Gladiators, která mi dala nejvíce po stránce rozvojové a zkušenostní. Tréninky pod panem Tyburcem daly člověku hodně a strávil jsem tam parádní roky. A třetí, na který vzpomínám nejvíc, jsou určitě Kelti. Na ty budu vzpomínat hlavně, až s hokejbalem skončím a doufám, že je to poslední klub, ve kterém nastupuji.

Určitě je to velká výzva převzít trenérské otěže po nejúspěšnějším trenérovi historie klubu?
Výzva to je určitě a snad to dopadne dobře. Poslední dobou jsem Ondrovi Benešovi pomáhal s tréninky a o spoustě věcí jsme se bavili. Ono trénování je dobrá věc, jen to dát dohromady s hraním není už tak úplně lehké. Jako hráč se můžete soustředit jen na svůj výkon, ale jako trenér musíte dát dohromady vše. Ondra tohle vše zvládal a byl u týmu autorita, což ne úplně všude funguje, když je hrající trenér. Snad to bude taky fungovat. A i když říká, že až se vrátí, že už to dělat nechce, tak snad ho přemluvím.

Tréninky pod vaším vedením si hráči vyzkoušeli už poslední půl rok v minulé sezoně. Byly hodně fyzicky zaměřené. Plánujete stejný systém i na příští sezonu?
Na tom se určitě nic měnit nebude. Mám osobně rád náročnější tréninky, a tak to tak bude i nadále. Myslím, že kvalitní trénování vám dá hodně a v zápase se vám to vrátí. Ale určitě budou i nácviky herní a ty už nejsou až tak fyzicky náročné.

Určitě by bylo skvělé uvést se nějakým velkým týmovým úspěchem. Kam byste chtěl Kelty v letošní sezoně dotáhnout?
Je složité dávat si nějaké ambice, když nevíme o spoustě týmech zhola nic. Systém soutěže je naprosto nový a uvidíme, kdo jak na tom bude. Hrát v klidné části tabulky a mé přání by bylo nejen do play-off postoupit, ale přejít osmifinále a zažít vítěznou sérii v play-off. Snad nedostaneme hned Dobřany .

Je něco, co by měl každý hráč, který pod vámi hraje, vědět?
Nic speciálního asi ne. Všichni mě znají a vědí, že dávám do hokejbalu vše a to budu vyžadovat i od ostatních. Když budou chodit trénovat, tak budou na zápasy připraveni dobře.

Příští sezona bude pro Kelty náročná i s ohledem na cestování. Vzhledem k dlouhodobě úzkému kádru týmu byly v plánu nějaké posily?
Sezona nebude až tak náročná, jak jsem očekával. Původní strach ze spojení soutěží a možného cestování byl větší. Snad přístup lidí a jejich pracovní záležitosti umožní, abychom jak doma, tak venku hráli ve stejném počtu. Další posily kromě kluků z Cows neplánujeme. Kádr se mi nezdá až tak úzký, ale je to začátek a po nějakém čase budeme moudřejší. Máme některé dorostence, kteří se mají poprat o místo v sestavě. To už bude záležet hlavně na nich, jejich možnostech a přístupu.