„Hledaly jsme vhodné prostory, které nám poskytnou dostatek míst pro diváky, prostorné podium, ale také dostatečné zázemí pro naše soutěžící. To vše Kulturní dům Plzeňka splnil a dokonce v mnohém předčil naše očekávání,“ vysvětlila přesun soutěže z Prahy do Berouna Tereza Štrobová, prezidentka Czech Pole Championship, jež soutěž organizuje.

Na soutěži se představili kategorie děti od 6 let, mladší a starší junioři, dospělé ženy i muži. Kromě sólových vystoupení si diváci vychutnali i zajímavé kategorie dvojic a dvojic juniorů.

Jak se jmenovala výstava výpočetní techniky, která proběhla v mládežnickém klubu v červnu 1989?
Kvíz: Beroun v roce 1989. Pamatujete si, jak to tehdy bylo?

Některé kategorie jsou rozděleny i podle úrovně na amatérské, profesionální a elitu.

„Máme velkou radost z početného zastoupení v elitních kategoriích, které navíc bojovaly o postup na Mistrovství světa. Czech Pole Art je divácky velice zajímavá soutěž, protože choreografie bývají opravdu pestré a originální,“ popsala akci jedna z organizátorek Barbora Szabová.

Celkem bylo rozdáno 14 medailí ve 12 kategoriích. Na závěr celé soutěže si diváci užili vystoupení několikanásobného mistra světa Alberta Amorese ze Španělska, který byl zároveň členem poroty.