Nad turnajem se dlouho vznášel otazník, neboť organizátoři do poslední chvíle nevěděli, zda vláda nezpřísní pravidla pro pořádání sportovních akcí nebo turnaj nezruší úplně. „Uplynulé dva roky se na štítku našeho putovního poháru bohužel objevil vítěz jménem Covid. Letošní ročník jsme si všichni užili naplno,“ říká ředitel turnaje a trenér klubu Judo, víc než sport Pavel Vokáč.

Turnaj začal v sobotu ráno. Počet závodníků a jejich doprovodů byl omezen. „Bylo to nutné, abychom splnili veškerá hygienická opatření. I tak se nakonec přihlásilo více mladých judistů, než tomu bylo při prvním ročníku turnaje. Ten letošní se navíc může pochlubit i zahraniční účastí. V hojném počtu 20 borců se k nám totiž přijeli poprat až z Bosny a Hercegoviny. Do turnaje se nakonec přihlásilo celkem 26 týmů,“ dodal Vokáč.

Sobotní den patřil mladším borcům, v neděli se naopak poprali starší. „Všichni předvedli skvělé výkony. Za tým Judo, víc než sport bodovali první soutěžní den nejvíce v kategoriích mladších žáků a žákyň ve své váze Ondřej Svoboda na prvním místě, Andrea Tichá a Lenka Svobodová na místě druhém a jako třetí se umístili Valča Moravcová, Filip Staš a Vojta Durec,“ jmenuje úspěch svých svěřenců trenér.

„V neděli se o senzační výsledky postarali zase Matyáš Pukovec, Zuzka Belfínová, Ondra Kočárek a Franta Včelička, kteří brali zlato. Na druhých místech stanuli Ondra Došek, Markéta Pilařová, Honza Žirovnický, Dominik Chromý, Pavel Kšír, Matěj Konvalinka, Tonda Grigárek a Lubomír Diviš. A třetí místa ve svých vahách obsadili Filip Mašata, Olívie Moravcová, Michal Novák, Václav Kříž, Matyáš Flener, Prokop Vokáč a Jakub Malásek. Všem tímto ještě jednou moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho týmu,“ doplnil Vokáč.

Paralelně s turnajem probíhalo v sobotu školení nových rozhodčích z řad mladších ročníků, kteří se pod odborným vedením vzdělávali po teoretické stránce, aby v neděli uspěli i po té praktické. „Celá neděle tedy patřila právě jim, když pod drobnohledem svých mentorů rozhodovali všechna utkání. Na konci dne se dozvěděli, že uspěli všichni a máme tak mezi rozhodčími 21 nových kolegů,“ neskrýval radost ředitel, jenž zároveň poděkoval všem, kteří se na přípravě turnaje podíleli.

Neděle se od soboty lišila ještě jednou zajímavostí, jímž byla návštěva České televize, která s organizátory a členy klubu natáčela další díl oblíbeného dětského pořadu Lvíčata s Ellou Černou.