Defekt Třebíz – SK Kelti Nižbor 3:4sn

Utkání mělo slušný náboj. Útočníci na obou stranách měli problém prosadit se přes defenzivu soupeře a míček se velmi často pohyboval ve středním pásmu. Ani jeden z týmů neměl větší převahu, šance se objevovaly na obou stranách, avšak defenzíva obou týmů podpořená výkony brankářů způsobila, že na první gól se čekalo až do 13. minuty. V tuto chvíli se třetí lajně Keltů podařilo poprvé prosadit. Vyhraného vhazování se zmocnil Beneš a jeho přízemní střela za pomoci teče skončila v Kotlářově brance.

Ve druhé části převzal iniciativu Defekt. Vzpruha pro domácí tým přišla už po 66 vteřinách hry. Nenápadná Kolaříkova střela od modré skončila k překvapení všech za Humlovými zády. Hosté se z tlaku dokázali vymanit pouze občasnými výlety do pásma domácích, jenže chyběl důraz při zakončení. Třebíz se po zásluze dostala do vedení. V čase 24:35 se po chybě Nižbora ve středním pásmu dostala do útočné třetiny dvojice Kolařík – Bálek a s trochou štěstí úspěšně zakončila přechod dva na jednoho. Kelti dokázali rychle odpovědět. Po minutě se v rohu u mantinelu uvolnil Beneš a namazal před prázdnou branku Dvořákovi. Jenže radost Nižbora z vyrovnání neměla dlouhého trvání. Další hrubka znamenala návrat k vedení Třebíze. Vedením Defektu 3:2 skončila i prostřední část hry.

Závěrečné dějství se neslo především v duchu honby Keltů Nižbor za vyrovnáním. Několik slušných šancí Nižbor dokázal během úvodních minut spálit, promrhal i přesilovou hru, ale Defekt nabídl v 37. minutě Keltům další reparát, a ten už hosté složili. Dvořák nabil Gotthardovi, jehož střela prošla za Kotlářova záda. Ve zbývajících osmi minutách se hrál otevřený zápas, oba týmy chtěly tři body pro sebe ale šance, které si vytvořily, úspěchem neskončily. Ani dvouminutová početní výhoda Defektu v závěru utkání radost domácím nepřinesla. Dobře bránící Kelti si poradili a zápas dospěl po remíze 3:3 do nájezdů.

I v této individuální dovednosti sehrály oba celky vyrovnanou partii. Duel dospěl až do osmé série, když bod za výhru vybojoval povedeným nájezdem Dvořák.

Branky: 16:06 Kolařík, 24:35 Bálek, 25:48 M. Podpěra – 12:05 Beneš, 25:41 Dvořák, 36:38 Gotthard, rozh. nájezd Dvořák. Vyloučení: 3:2, Využití: 0:1. Střely na branku: 30:34. Třetiny: 0:1, 3:1, 0:1.

Kelti Nižbor: Huml – Truksa, Smrčka, Manda, David, Mičko, Říha, Jan Říha – Novák, Novotný, Brodan, Gotthard, Podráský, Mašát, Urban, Beneš, Lašek, Dvořák.