Program byl náročný – v pátek rozjížďky, v sobotu boje v semifinále a v neděli finálové jízdy. Při  pátečních rozjížďkách bylo velké horko a dusno, takže nebylo úplně lehké se od rána do 19,00 udržet v závodním tempu a provozu. Ale i to k veslování patří. A naše borce to nezastavilo. Bylo vypsáno 18 disciplín a naši veslaři a veslařky jeli v 16 disciplínách. Celkem 22 rozjížďkových jízd vyneslo našim borcům na sobotní semifinálové jízdy postupy pro 20 posádek. Do nedělních finálových bojů postoupili naši 7x do finále A, 4x do finále B a 7x do finále C. Páteční rozjížďky se všem našim posádkám vydařily. V sobotu při semifinálových jízdách se trochu ochladilo a začalo více foukat. Naše posádky bojovaly a předváděly vynikající souboje. Naši soupeři se připravovali na neděli, kdy se jel již 3. ročník vloženého závodu párových mixovaných osmiveslic.

Naše mladší žactvo zatím vyhrálo oba ročníky a starší žactvo ten loňský a tak nám to ostatní chtěli „nandat“. Ale kdepak! Mladší žákyně a žáci, ve složení, na stroku úžasná Žofie RADECHOVSKÁ, Anička ČECHOVÁ, Amálie MORAVČÍKOVÁ, Marie TRNKOVÁ, Oliver MOLČANYI, Robin RÝDL, Přemysl PRÁŠEK a Filip TRTÚŠEK s kormidelníkem Vojtou RADECHOVSKÝM porazili úžasným finišem osmu společenství ČVK Praha a Bohemians a zvítězili o 82 tisíci vteřiny. Zatím tedy máme ze všech tří ročníků v této disciplíně zlato! O 20minut později „o parník“ a suverénním způsobem – start – cíl, vyhrála naše druhá párová osma mix starších žáků ve složení od stroka - Adéla BARTÁKOVÁ, Štěpán MORAVČÍK, Markéta FOREJTOVÁ, Matěj SMEJKAL, Alexandra LAUBOVÁ, Marek CHLEBOUN, Maxmilián MARFLÁK a Anna PAVLÁSKOVÁ, s kormidelnicí Zuzanou VABROUŠKOVOU.

Prvenství v obou kategoriích v nejprestižnější disciplíně – osmiveslice a obhajoba loňských vítězství je pro náš žákovský tým velkou odměnou a povzbuzením do dalšího tréninku!

Zlatou medaili a tím i titul Mistryně ČR získala na skifu žaček 14letých Adéla BARTÁKOVÁ, která ve velmi vyrovnaném závodě předvedla soustředěný a nesmírně bojovný výkon a ve finiši nakonec předjela druhou v pořadí o 2 vteřiny.

Stříbrnou medaili na skifu žáků 13letých, po velmi vyrovnaném souboji čtyř skifařů, vybojoval Matěj SMEJKAL. Teprve v závěrečných 50 m podlehl svému soupeři z Litoměřic o 4 desetiny vteřiny! Matěj před rokem vyhrál finále B a letos se zařadil mezi ty nejlepší.

Další stříbrnou medaili vybojovaly a mohly si hrdě na krk pověsit starší žákyně na čtyřce s kormidelníkem /čtyřka nepárová - jedno veslo v rukách/. Pro tuto posádku ve složení strok Alexandra LAUBOVÁ, Anna PAVLÁSKOVÁ, Zuzana VABROUŠKOVÁ a Josefína DOLEŽALOVÁ – na kormidle s Magdalénou KINDLOVOU, už byl velký úspěch postup do finále A. Děvčata ale nečekaně svojí bojovností a soustředěným výkonem zaskočila soupeřky a v boji o medaile nestačila pouze na posádku z Lysé n. Labem.

Markéta FOREJTOVÁ ve velmi těžké konkurenci se postupně probojovala do finále A a skvělou jízdou pak obhájila na skifu 13letých žaček svou loňskou bronzovou medaili!

Ve finále A na výborném čtvrtém místě, po velkém souboji si pro „bramborovou“ medaili dojela párová čtyřveslice ve složení Žofie RADECHOVSKÁ, Amálka MORAVČÍKOVÁ, Marie TRNKOVÁ s mělnickou Janou RÁČKOVOU pod kormidelnickým uměním Majdy KINDLOVÉ. Pátou příčku ve finále A obsadila děvčata na dvojskifu starších žaček – Adéla BARTÁKOVÁ s Alexandrou LAUBOVOU. Ve finále A na skifu žaček 11let po vyrovnaném boji obsadila šesté místo naše Anička ČECHOVÁ.

Ve finále B vyhrály na dvojskifu mladších žaček Žofie RADECHOVSKÁ s Aničkou ČECHOVOU a tak si spravily náladu po smolném nepostupu do „A“ o pouhých 172 tisícin. Další dvojskif starších žaček Markéta FOREJTOVÁ s Annou PAVLÁSKOVOU dojel v „B“ na 4.místě. Pro 5.místo si ve finále B dojela posádka st.žáků čtyřky s kormidelníkem ve složení Vojtěch RADECHOVSKÝ, Max MARFLÁK, Marek CHLEBOUN a Martin RAFFAY. Dvojskif st. žáků Štěpán MORAVČÍK s Matějem SMEJKALEM dojel v „béčku“ na šestém místě.

Ve finále C na druhém místě dojela posádka ml.žáků Ondřej PROCHÁZKA s Davidem CAKLEM na krásném druhém místě a posádka Oliver MOLČANYI s Přemyslem PRÁŠKEM na 5.místě. David ještě na skifu žáků 12let dojel také druhý. Dvojskif ml.žaček Amálka MORAVČÍKOVÁ s Maruškou TRNKOVOU dojely na 4.místě. Na skifu žáků 14let dojel Štěpán MORAVČÍK na 5.místě. Pátí v „C“ dojeli i kluci na čtyřce s kormidelnicí Bárou NOVÁKOVOU ve složení Filip HOBZA, Albert TŮMA, Jára ČECH a Šimon HOUŠKA. V párových čtyřveslicích s kormidelníkem st. žáků, kterých bylo přihlášeno 44 posádek, se naše dvě párovky probojovali po jízdě na čas, do finále F – párovka pod vedením kormidelnice Niny LAUBOVÉ – A. TŮMA, J. ČECH, Š. HOUŠKA a B. KREJČÍ dojeli na 4.místě . Ve finále E posádka pod kormidlem Vládi PATERY – V.RADECHOVSKÝ, M.CHLEBOUN, M. MARFLÁK a F.HOBZA dojeli třetí. Ve finále D na párovce st.žaček naše děvčata dojela ve složení Zuzana VABROUŠKOVÁ, Josefína DOLEŽALOVÁ, Anna GOLDMANNOVÁ a Aneta LUKÁŠOVÁ s kormidelníkem Vláďou PATEROU na 3.místě.

Úroveň žákovského mistrovství se za posledních pár let neustále celorepublikově zvyšuje a základna veslařského „potěru“ se rozrůstá. To je potěšující a naši berounští veslaři dokázali znovu vzestup úrovně výborně zareagovat. Výsledky jednotlivců i celého týmu jsou vynikající. Dokazují to i naše úspěchy nejen v jednotlivcích, ale i v posádkách, zejména potěší vítězství na osmiveslicích. Ty jsou velmi těžké natrénovat a je i složité vůbec lodě pořídit a udržet lodě v odpovídající kvalitě. Veslování je týmový sport a všichni do týmu patří a každý, i když zrovna nezávodí, musí „přiložit ruku k dílu“.

Díky patří i našim trenérům Jardovi, Karlovi, Jitce, oběma Honzům, Michalovi a asistentům Majdě Kindlové, Terezce Lamprechtové a Báře Novákové a Nině Laubové, které nám také pomáhaly a podporovaly svoje mladší následovníky.