Sedmnáctiletou králodvorskou Alžbětu Veverkovou doplnila na debl kanoi Johanka Tulachová z Tatranu Sedlčany a loni se jim velice dařilo, když zvítězily v Ústí nad Labem na Mistrovství ČR na dlouhých tratích, navíc dokázaly přidat zlato na pětikilometrové distanci. Z pětitistovkové trati z Račic si děvčata přivezla stříbro.

V králodvorském klubu se hodně slavilo. „Sportovní cesta rychlostní kanoistky Alžběty Veverkové začala v roce 2015 v jedné zahořanské garáži s vypůjčenou lodí. Z garáže se spolu s dalšími kanoisty a kajakáři přesunula na podzim téhož roku do loděnice T. J. Sokol Králův Dvůr, která je v Berouně na ostrově. Po dvou letech musíme konstatovat, že to bylo skvělé rozhodnutí,“ měl důvod ke spokojenosti trenér kanoistů Miroslav Kurťák.

Králodvorské účast na vyhlášení hodně překvapila. „Už sama pozvánka na Plzeňku je velkou odměnou za odvedenou práci. Konečné druhé místo pak obrovským překvapením. Mezi dalšími skvělými výsledky a v konkurenci velkých a na Berounsku tradičních sportů, jako je fotbal, hokej, florbal, plavání, veslování, jsme s rychlostní kanoistikou, o které málokdo ví, co vlastně obnáší, takový výsledek určitě nečekali. Velká gratulace! Zároveň díky domovskému klubu a všem sympatizujícím vodákům za podporu,“ neskrývá radost Kurťák.

Výstup Alžběty Veverkové na pódium při vyhlášení si v králodvorském oddíle rychlostní kanoistiky velmi považují. „Ocenění je motivací do dalšího tréninku nejen pro ni, ale i pro ostatní členy našeho oddílu rychlostní kanoistky, na které se zatím letos nedostalo. Kuba Šindel, Ondra Rašek a Šimon Kurťák jen v roce 2017 dohromady získali celkem šest medailí z Mistrovství České republiky a další v přípravce se zatím těší na svůj velký závod. Přeji sportu zdar, kanoistice zvlášť,“ dodal Miroslav Kurťák.

Nejúspěšnější sportovec Berounska 2017 - týmy mládeže:

1. LOKOMOTIVA BEROUN – mladší žáci – veslování (párová osmiveslice)
2. SOKOL KRÁLŮV DVŮR – juniorky – rychlostní kanoistika (debl kanoe)
3. HC CVOČKAŘI HOŘOVICE – žáci – in-line hokej
4. LOKOMOTIVA BEROUN – junioři – veslování (dvojka s kormidelníkem)
5. FK HOŘOVICKO – starší dorost – fotbal