Ať už jste sledovali zápas v televizi nebo byli přímo v Pardubicích, nemohli jste přehlédnout výtečný výkon gólmana české reprezentace Romana Handla, který pro Američany představoval velký probém. Pro Berouňáky nebyl však výkon Handla překvapením, protože ho dobře znají. Zlomový moment utkání nastal necelou minutu před koncem, kdy byl vyloučen Mojžíš a Američané odvolali brankáře, čímž hráli v pěti proti třem. Jenže české trio společně se svým gólmanem fantasticky závěr ustálo a mohlo si tak pověsit zlaté medaile na krk. Do historie finále se zapsal i další Berouňan Jan Besser, který ve 20. minutě zvyšoval na 2:1.
Český tým nastoupil ve finále v této sestavě: Handl – Mojžíš, Kameš, Tenkrát, Koudelka – Rachůnek, Demel, Brož, Vozdecký – Strýček, Šebek, Polanský, Besser – Vlček, Čuřík.
Kromě zlatých medailí dosáhl český obránce Demel na ocenění pro nejlepšího obránce a cenu pro nelepšího brankáře si po zásluze odnesl Roman Handl. Ten v roce 2007 opustil hokejové Berounské Medvědy, přičemž hrál i inline hokej a dohodl se na angažmá ve španělském celku CPLV Valladolid, kde hraje profesionálně dodnes. Hořovický rodák si na mistrovství světa připsal hodně velký úspěch.