Mission Roller – B. Medvědi 6:7
In–line hokej, finále extraligy

Medvědi vstoupili do utkání lépe a hned v čase 1:05 otevřel skóre Besser, k němu se po padesáti vteřinách za asistence Rudovského přidal Kala a Beroun vedl rozdílem dvou branek. Domácí v 7. min. Barusem snížili, ale v 9. min. opět navýšil náskok hostů opět Besser, kterého přesně našel Vondrák. Náskok Medvědů byl důležitý, protože Brňané se nevzdávali a v 19. min. Demelem snížili na 2:3. Jenže v 25. min. využil Beroun přesilovku, kdy po pěkné akci Tvrzníka s Novotným skóroval Pilař. O minutu později Brno snížilo Šebkem, ale v 35. min. završil Besser hattrick a když se gólově přidal v 37. min. Pilař, zdálo se být rozhodnuto. Medvědi měli již tříbrankový náskok za stavu 3:6. Domácí v závěru nasadili k velké ofenzívě a v 38. min. snížil Brož na 4:6. Během několika vteřin se podařilo skórovat Tvrzníkovi, který vstřelil sedmý gól Berouna a na chvíli tak utnul útočné rejdy Brňanů.

Brněnští v mohutném finiši dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ale více už se jim nepodařilo. Ve 41. min. přišla ona zápletka, když Šebek snížil na 5:7 a ve 47. min. dokonce Brož snížil na rozdíl jediné branky. V závěru již gól nepadl a Beroun si tak připsal první vítězství ve finálové sérii.

K obhajobě mistrovského titulu mají Medvědi hodně blízko. Odveta je na programu v pondělí od 18 hodin na berounském zimním stadionu, Medvědi zvou všechny do hlediště a ti kteří nepřijdou, mohou sledovat zápas na televizním kanále ČT4.

Branky: 7. Barus, 19. Demel, 26. P. Šebek, 38. Brož, 41. P. Šebek, 47. Brož - 1. Besser, 2. Kala, 9. Besser, 25. Pilař, 35. Besser, 37. Pilař, 39. Tvrzník. Vyloučení: 4:6, navíc Tvrzník (BER 10 min.). Čtvrtiny: 1:3, 1:0, 1:2, 3:2.