Ve startovním poli se obejvila i švédská hvězda PG Andersson, S vozy WRC přijeli taktéž Pech, Valoušek či Triner. Na trať vyrazil i Dan Landa, který závody ale nedokončil.

Teplota se pohybovala hodně pod bodem mrazu a trať ležela po sněhem a ledem, což vše slibovalo atraktivní závody, což potrvdili i baviči Semerádové či Brynda. V letošním roce přibyla nová rychlostní zkouška Karlík – Roblín. Menších změn doznala i rychlostní zkouška na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli, klasikou byl okruh kolem Strahova a rychlostní zkouška na stadionu Evžena Rošického.

Pražský rallysprint zahájila v pátek večer úvodní rychlostní zkouška na stadionu Evžena Rošického. Ta se stala kořistí Anderssona s Houštěm na Škodě Fabia S2000. Druhý skončil Skula a třetí Radoslav Nešpor, který tak dosáhl jednoho z největších úspěchů své kariéry. V dalších rychlostních zkouškách se mu však již tolik nedařilo a po 27. RZ, ve které překročil časový limit, odstoupil ze závodu. Ten nakonec vyhrál Václav Pech, kterého navigoval Mirek Topolánek.