Sobota se nesla v novém hávu, protože kvůli rekonstrukcím na Strahově se jelo na Státním závodišti ve Velké Chuchli. Takže někteří příznivci motoristického sportu sedli na vlak a do Chuchle vyrazili. Viděli tam nádhernou podívanou.
Na startu se sjela velká konkurence, vedle Nešpora a zmiňovaných prvních pilotů přijel Polák Grzegorz Grzyb, který dojel čtvrtý, pátý dojel Martin Semerád. Na trať se vydal i držitel mezinárodní priority FIA B Antonín Tlusťák, Slovák Igor Drotár. Na startu byla k vidění i řada osobností, Pechovi dělal navigátora Mirek Topolánek, jel i Daniel Landa, zúčastnili se i David Suchařípa či zpěvačka Olga Lounová.
Po prvních dvou rychlostních zkouškách byl Pech sice až čtvrtý, ale pak se mu začalo dařit, posunul se na první příčku, ze které ho již nikdo nesesadil. Tvrdá bitva byla k vidění o druhou příčku, kterou uhájil s náskokem pouhých šesti desetin vteřiny švédský pilot Andersson před Bérešem.
Trať byla technicky náročná, pořadatelé připravili atraktivní skoky i šotolinové úseky, což ve sluncem zalité Chuchli vyhovovalo především vítěznému Pechovi. Pro populárního Příbramáka to byl již osmý triumf v této oblíbené soutěži. Zajímavé to bylo i mezi produkčními vozy, kde se radovala posádka Martin Semerád – Bohuslav Ceplecha na Mitsubishi Lancer EVO IX. Druzí dojeli Štajf s Petákem na Subaru Impreza, třetí skončili Bujáček s Omelkou. K vidění byly i historické vozy, kde si pohár za vítězství převzali po závodě Petrášek s Káňou na Opelu Ascona.
Diváci, kteří navštívili sedmnáctý Tipcars Pražský Rallysprint, se prakticky nemuseli vůbec přesouvat, protože kromě rychlostek v okolíku Karlíku měli v Chuchli všechno téměř jako na dlani. A mistři volantů je bavili a pomohli jim tak strávit s rallyovými jezdci pěkný den. Nás potěšilo, že se mezi nimi neztratil ani Radoslav Nešpor. Velká Chuchle mu svědčila.

Výsledky: 1. Pech, Topolánek (Mini John Cooper Works WRC) 29:35,9, 2. P. Andersson, Axelsson (Švéd./Škoda Fabia WRC) -34,0, 3. Béreš, Müller (SR/Škoda Fabia S2000) -34,6, 4. Grzyb, Bacigál (Pol., SR/Škoda Fabia S2000) -51,4, 5. M. Semerád, Ceplecha (Mitsubishi Lancer Evo IX) -1:00,8, 6. Štajf, V. Peták (Subaru Impreza STI) -1:13,5. .. 14. Radoslav Nešpor, Jiří Wimer (Mitsubishi Lancer EVO IX) – 3:55,1.

Radoslav Nešpor má za sebou úspěšnou sezónu, kterou potvrdil čtrnáctým místem v Praze. Takto se pral na podzim s nástrahami Rally Příbram, která se jela i v Zaječově a jeho okolí. Foto: Rosťa Kutěj – ewrc.cz